אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: טונג לן, נתינה ולקיחה

פיתוח חמלה במסורת הלו ג'ונג

מדיטציית הטונג לן היא חלק ממסורת הלו-ג'ונג (התמרת התודעה) של הבודהיזם הטיבטי, ששרשיה במשנתו של הבודהה. מסורת זו נשמרה בסוד, והוחל ללמדה בפומבי בטיבט לפני כ-800 שנה. תרגול מדיטציית הטונג לן מפתח גישה חומלת ואוהבת לכול הבאים עמנו במגע, במיוחד אלו שעמם יש לנו קשיים. מדיטציה זו נפלאה כשיש מחלה, ומביאה אושר רב ללבנו. זוהי גם שיטה נפלאה לצבור חסד, ובעלת חשיבות מיוחדת בזמן המוות.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

בית יצחק

ימי לימוד

רביעי: 19:45-21:45

מועד תחילת הלימוד

05/06/2019

מורים

ענת גבע

מספר טלפון:

אודות המורה

גרה בצורן, אשתו של אבי שעושה איתי את הדרך הרוחנית עם תמיכה גדולה. אמא לשתי בנות. מהנדסת תעשיה וניהול ובעברי מאמנת אישית ועסקית. עוסקת כיום כמנהלת תפ"י ופרויקטים. תמיד האמנתי שבידנו היכולת להוביל את חיינו והייתי בחיפוש מתמיד אחר הדרך. נחשפתי לבודהיזם לפני 13 שנה בלימודי אימון אצל נטאלי בן דוד והתחלתי ללמוד בסנגהה בבית חירות ב 2011 אצל אילן וגליה היקרים ובמקביל גם באבן יהודה אצל יפה ואילנה הנפלאות.

המורה מספר:

מאוד אוהבת את הלימוד והתרגול. מוצאת בלימוד כלים פרקטיים איך להתמודד עם כאב, חוסר סיפוק, דאגות, כעס, ניהול משברים ויחסים ואיך להיות מאושרת יותר. נהגתי כל שנתיים לעבור לתפקיד ומקום עבודה חדש. בזכות הלימוד אני כבר 5 שנים באותו מקום עבודה, בתרגול מתמיד של לו גונג ותפיסת הריקות שמסייעים לי להביא חכמה להחלטות, פעולות, מחשבות וליחסים מיטיביים עם עמיתים לעבודה ובני משפחה קרובים. מוקירה ומודה ללאמה דבורה היקרה על הנדיבות, ההשקעה האדירה בתרגום הלימוד והגשתו לנו על מגש של כסף. מי יתן ותבשיל לי הקארמה להמשיך לקבל את הלימוד ולהמשיך להעניק לאחרים מתנה נפלאה זו.

נעמי טוביה

מספר טלפון:

אודות המורה

התחלתי את הלימוד אצל ענת וצביקה בן חיים היקרים לפני כ4 ,5 שנים. מזה כשנתיים וחצי לומדת אצל יפה זהבי ואילנה בנר המקסימות עובדת כפיזיותרפיסטית בבית חולים. נשואה 3 ילדים ו2 נכדות.

המורה מספר:

הלימוד נתן לי עוגן בחיים. מנחה אותי כיצד לנהל את חיי. מה חשוב באמת. נתן לי פוקוס על הסבל בחיי הסמסרה.