אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 5: כיצד עובדת קארמה

שלב ראשון בלימודי ה-Abhidharma, החוכמה הגבוהה.

מטרתם של האימון והלימודים הבודהיסטיים הינה להשיג כל אושר ולהכחיד כל סבל. לפי הבודהיזם, חוקי הקארמה מוֹשלים בכל אירועי חיינו, וארועים אלה מושפעים מהקארמה שאנו נושאים איתנו מהעבר. ולחילופין, חוויות חיינו הנוכחיות מייצרות קארמה, אשר תשפיע עלינו בעתיד. לכן חיוני להבין לעומק את המנגנון של קארמה, כדי להצליח בדרך. רכישת הבנה זו מאפשרת שליטה טובה יותר במעשינו, להפחית את הנגעים המנטליים שלנו (כעס,שנאה, קנאה וכו') ועל ידי כך למנוע סבל ולסלול את דרכנו לאושר עילאי, עבורנו ועבור אחרים. הקורס מבוסס על פרק 4 בספרו של מאסטר ווסובנדו (350 לספירה), "אוצר החכמה הגבוהה" (אבידהרמה קושה), מלווה בפרשנותו של הדאלאי-לאמה הראשון, Gyalwa Gendun Drup "הארת הדרך לחופש".

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

מודיעין

ימי לימוד

רביעי: 20:45-22:45

מועד תחילת הלימוד

10/02/2021

מורים

אפרת ברוט

מספר טלפון:

0523302018

אודות המורה

בעלת תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני במינהל ציבורי מאוניברטיסת בר-אילן. תושבת מודיעין. גדלה והתחנכה בציונות הדתית וחלק בלתי נפרד ממנה גם היום. תלמידה של לאמה דבורה משנת 2014 ובוגרת הלימוד הגבוה במרכז הרוחני בערבה.

המורה מספר:

יש הרבה דמיון בין ערכי הדת היהודית שלנו ובין ערכי הבודהיזם הטיבטי, ובעולמי הם בהחלט שלובים יחד. מבלי לנטוש את העולם היהודי, דווקא המתודיקה הבודהיסטית אפשרה לי להעמיק את ההבנה הרוחנית ואת האמונה. לכל מעשה דיבור או מחשבה שלי יש השפעה על עולמי וכמה חשוב לפעול למען הזולת, תמיד. נפתח בפני עולם קסום עם השקפה ייחודית של אהבה חמלה ואינסוף חסד.

לירן שטיינהרדט

מספר טלפון:

054-4262464

אודות המורה

לירן שטיינהרדט – זיו אבא ל 3 ילדים, תושב זכרון יעקב, יזם ויועץ בתחום ההון סיכון ושוק ההון. תלמיד של לאמה דבורה החל 2011

המורה מספר:

"מגוון כל העולמות באים מהקארמה", נסיבות חיים שהעלו רגש סקרנות וחקירה על משמעות ונסיבות הארועים...דבר הוביל לדבר ואחרי מספר טיולים במזרח הרחוק וכמובן כש"במקרה" פגשתי את הלימוד הקדוש בארץ ישראל וטעמתי את החוכמה שהלאמה היקרה הנגישה והעבירה לתלמידים בארץ. הלימוד הוא חלק בלתי נפרד מחיי ואני שמח ללמד אותו ולהעביר אותו הלאה