אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 10: המדריך ללוחם הרוח, חלק א'

שלב שלישי בלימודי ה-Madhyamika, דרך האמצע.

קורס זה מבוסס על ספרו הנודע של החכם הבודהיסטי הידוע מאסטר שנטידווה – "מדריך ללוחם הרוח", Bodhisattvacharyavatara. בקורס זה נעסוק באימונים המוקדמים הדרושים ללוחם הרוח השואף להביא את עצמו ואת שאר הברואים להארה המושלמת של הבודהה. נשמע על מעלותיה המדהימות של דרך חיים זו, שתחילתה בהבאת אושר וחכמה לחיינו, וסופה בעונג המושלם של הבודהה. נלמד כיצד להסיר מכשולים העלולים לצוץ בדרך, וכיצד לגרום לתנאים התומכים בדרך נפלאה זו, ועוד – כל זה מפי אחד מענקי הרוח הגדולים בעולם. עם ביאורו של גיילצב ג'ה "שער הכניסה לילדי המנצחים".

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

פרדס חנה (לימוד פרונטלי)

ימי לימוד

ראשון: 19:00-21:00

מועד תחילת הלימוד

26/06/2022

מורים

חיים עמרם

מספר טלפון:

0544316215

אודות המורה

  מתרגל בודהיזם מ 2008 בהנחייתה של מורתו לאמה-דבורה הלה. לומד עם הלאמה את המסלול המתקדם במרכז הרוחני בערבה תושב צורן שבשרון, ומלמד בגן השומרון (פרדס חנה) חיים פעיל במספר פרויקטים לקהילה במסגרת עמותת שיטה וחוכמה ובין השאר - תרגום של החוכמה הרוחנית לערבית. חיים עבד שנים רבות בתעשיית ההיי-טק, ועוסק כיום באימון תודעתי להתפתחות ומשמעות. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב, ותואר שני בלימודי מזרח אסיה.

המורה מספר:

לימוד ותרגול הבודהיזם הטיבטי מפי מורתי לאמה דבורה-הלה שינה את חיי, והעניק להם משמעות גדולה ועמוקה. מרגיש שאני בר מזל לטבול בחוכמת האמת – אהבה, חמלה ולקיחת אחריות מלאה על עולמנו הבאים מדרך אותנטית ארוכת ימים. הלימוד והתרגול מאפשרים לי להשתפר ולהביא יותר ויותר ברכה ומשמעות לאחרים בכל זירות החיים כמו זוגיות, משפחה, עבודה, קהילה. כך שכל מקום הופך להיות זירה להתפתחות, צמיחה ממשברים, תרגול של פתיחת הלב ואהבת אמת והרבה מעבר. ואין דרך יותר טובה להודות למורתי היקרה מאשר ללמד אותו לאחרים.