אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 1: שלוש הדרכים העיקריות

שלב ראשון בלימודי ה-Lam Rim, הדרך המדורגת להארה.

קורס זה מהווה סקירה מצויינת של כל הדרך הבודהיסטית. כל הקורסים הבאים מהווים פירוט של הרעיונות המוצגים בקורס זה.

הקורס מתבסס על הטקסט "שלוש הדרכים העיקריות" שנכתב על ידי ג'ה צונגקאפה שחי בטיבט במאה ה-14, ואשר נחשב לאחד מגדולי חכמי הבודהיזם שחיו אי פעם, ועל ביאורו של פבונגקה רינפוצ'ה, מורה טיבטי דגול שחי במאה ה-20. גשה מייקל רואץ', שערך את הקורס והספר המתלווה אליו, הסתמך גם על לימודו וחכמתו של מורהו, קן רינפוצ'ה גשה לובסנג תרצ'ין.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

גבעת אולגה, חדרה

ימי לימוד

שני: 19:00-21:00

מועד תחילת הלימוד

16/10/2023

מורים

חיים עמרם

מספר טלפון:

0544316215

אודות המורה

מתרגל בודהיזם מ 2008 בהנחייתה של מורתו לאמה-דבורה הלה. לומד עם הלאמה את המסלול המתקדם במרכז הרוחני בערבה תושב צורן שבשרון, ומלמד בגבעת אולגה חיים פעיל במספר פרויקטים לקהילה במסגרת עמותת שיטה וחוכמה בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב, ותואר שני בלימודי מזרח אסיה.

המורה מספר:

לימוד ותרגול הבודהיזם הטיבטי מפי מורתי לאמה דבורה-הלה שינה את חיי, והעניק להם משמעות גדולה ועמוקה. מרגיש שאני בר מזל לטבול בחוכמת האמת – אהבה, חמלה ולקיחת אחריות מלאה על עולמנו הבאים מדרך אותנטית ארוכת ימים. הלימוד והתרגול מאפשרים לי להשתפר ולהביא יותר ויותר ברכה ומשמעות לאחרים בכל זירות החיים כמו זוגיות, משפחה, עבודה, קהילה. כך שכל מקום הופך להיות זירה להתפתחות, צמיחה ממשברים, תרגול של פתיחת הלב ואהבת אמת והרבה מעבר. ואין דרך יותר טובה להודות למורתי היקרה מאשר ללמד אותו לאחרים.