אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: טונג לן, נתינה ולקיחה

פיתוח חמלה במסורת הלו ג'ונג

מדיטציית הטונג לן היא חלק ממסורת הלו-ג'ונג (התמרת התודעה) של הבודהיזם הטיבטי, ששרשיה במשנתו של הבודהה. מסורת זו נשמרה בסוד, והוחל ללמדה בפומבי בטיבט לפני כ-800 שנה. תרגול מדיטציית הטונג לן מפתח גישה חומלת ואוהבת לכול הבאים עמנו במגע, במיוחד אלו שעמם יש לנו קשיים. מדיטציה זו נפלאה כשיש מחלה, ומביאה אושר רב ללבנו. זוהי גם שיטה נפלאה לצבור חסד, ובעלת חשיבות מיוחדת בזמן המוות.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

תל אביב

ימי לימוד

שלישי: 19:00-21:30

מועד תחילת הלימוד

14/07/2020

מורים

מיכל גילה

מספר טלפון:

0526218700

אודות המורה

תלמידה של לאמה דבורה הלה. לומדת ומתרגלת בודהיזם מזה כארבע וחצי שנים, ובודהיזם טיבטי בשנה האחרונה. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ועבודה סוציאלית, ובימים אלו מסיימת לימודיי פסיכותרפית גוף-נפש מבוסס מיינדפולנס. ניסיון בטיפול בנפגעות תקיפה מינית, ובעבודה חינוכית וטיפולית עם ילדים בגיל הרך.

המורה מספר:

כשהגעתי ללימוד של הבודהיזם הטיבטי כפי שמביאה אותו אלינו לאמה דבורה הלה, הרגשתי שמצאתי בית. פגשתי מורים שנובעת מהם חוכמה חודרת ואהבה כה טהורה, שלליבי לא היה מנוס אלא להידבק בה. התחלתי לקבל תשובות לשאלות עמוקות ששכנו בתוכי. שאלות גדולות על החיים: מה באנו לעשות פה בעולם הזה? מה התכלית של הדברים? ושאלות "קטנות" יותר: מה ייתן לי את השקט והאושר שאני כה כמהה להם? מה עלי לעשות כדי לחוות משמעות וסיפוק אמיתיים? האסימונים התחילו ליפול בקצב מהיר. בעיקר הבנתי שאושרי שלי ואושרם של סובביי כרוכים זה בזה בקשר הדוק, ושהדרך היחידה לייצר אושר בר קיימא בעולמי היא על ידי כך שאפתח את החמלה שלי למידה מקסימלית, ובמקביל אתעמק בתרגול שיאפשר לי להכיר את הטבע האמיתי של תודעתי באופן התנסותי-ישיר. ככל שאני מתעמקת בלימוד ובתרגול הזה, החוויה היא שליבי הולך ונפתח, אני נפרדת מדפוסים ותפיסות שאינם משרתים אותי עוד, וזוכה לחוות חיבור הולך וגדל לכל הסובב אותי. אני מודה על הזכות להיחשף ללימוד הזה ולחלוק אותו עימכם.

אופיר לייבלר

מספר טלפון:

0508478350

אודות המורה

בן 26 סטודנט לפסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה בוגר שליחות של סוכנות היהודית בקורדובה ארגנטינה ותלמיד של לאמה דבורה מזה כשנתיים

המורה מספר:

בפעמים הראשונות ששמעתי את הלימוד של לאמה דבורה נפתחו עיני והרגשתי שהגעתי לאמת ולדרך שמובילה אל האושר ומאז אני פשוט מאוהב