אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 16: עיקרי הבודהיזם, חלק א'

סקירה של הספרים הקלאסיים הגדולים של הבודהיזם – חלק א'.

קורס זה נותן סקירה רחבה של העקרונות החשובים בבודהיזם, כפי שאלה מוצגים בחמשת הקורסים הראשונים של ACI. הקורס כולל תאור של הדרכים העיקריות בבודהיזם, הסברים על מקלט בודהיסטי ורמות שונות של הארה, הסבר על ריקות, קארמה ובודהיצ'יטה, הדרכה למדיטציה ולפתרון בעיות במדיטציה, ביסוס לוגי לקיומן של ישויות מוארות וליכולתן לעזור לנו, הוכחות לוגיות להמשכיות התודעה לאחר המוות, והסבר על אופן פעולתה של קארמה – הסבר המאפשר לנו להשתמש בידע זה על מנת להביא את עצמנו וזולתנו לאושר מירבי.

קורסים 16, 17 ו-18 ממקדים את התלמיד בנקודות החשובות ביותר בלימוד, ועוזרים ליצור ממנו מסכת שלמה ומשמעותית, ישימה לתרגול. אנו ממליצים בחום להקשיב לחומרים המצורפים באתר אך יחד עם זאת על מנת לקבל קרדיט על קורסים אלו יש לקבלם באופן ישיר ממורה באחת מקבוצות הלימוד.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

באר שבע

ימי לימוד

שלישי: 18:30-20:30

מועד תחילת הלימוד

10/05/2022

מורים

שלומי טל

מספר טלפון:

0547725820

אודות המורה

אני עובד במגזר הפרטי בתחום גיוס והפעלת סוכני ביטוח. התחלתי את לימודי הבודהיזם בשנת 2013 ולאחרונה התחלתי ללמד יחד עם חברתי לסהנגה ולרי גלס. בשנים האחרונות נחשפתי ללימוד הבודהיזם ובין היתר לספרו של גשה מייקל רואץ' הלה – "להב היהלום" שמשלב בין לימודי הבודהיזם והגישה לעסקים.  

המורה מספר:

השילוב בין השניים, לימוד הבודהיזם והגישה לעסקים, סייע לי רבות בהבנה כיצד להתמודד עם משברים ואיך לעשות דברים נכון יותר. מאז ומתמיד אהבתי ללמד ולהדריך ואני רואה כשליחות ואחריות להמשיך ולהעביר את הידע האדיר שהגיע אלינו משושלת המורים שלנו. השקפתי על החיים בכלל ועל חשיבותם של דברים מסויימים בפרט מושפעת מאוד ביום יום מעקרונות הבודהיזם וכל זה כתוצאה מהלימוד. מאז ומתמיד אהבתי ללמד ולהדריך ואני רואה כשליחות ואחריות להמשיך ולהעביר את הידע האדיר שהגיע אלינו משושלת המורים שלנו.

קרן טל

מספר טלפון:

0544801602

אודות המורה

מזה כשבע שנים לומדת בודהיזם ומתרגלת מספר שנים מדיטציה ויוגה. ב-4 השנים האחרונות מלמדת ומנחה קורסים במסגרת "עמותת שיטה וחוכמה".

מתנדבת בהוצאת "לב הדהרמה" להפצת כתבי החוכמה של הבודהיזם והיוגה.

בהשכלתה בעלת MBA במנהל עסקים ו-B.A‏ במדעי המדינה. עוסקת במשאבי אנוש וגיוס עובדים לארגונים. נשואה ואמא לשני בנים.

המורה מספר:

הלימוד על הקארמה התעצמותה ותוצאותיה היה מפנה דרך חשוב עבורי להבין שאני יכולה לייצר עבורי את המציאות - הכל בידיים שלי לטובה ולרעה אני יכולה לייצר גן עדן - הפוטנציאל אדיר ובין כפות ידיי.