אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 6: הסוטרה של להב היהלום

שלב ראשון בלימודי ה-Madhyamika, דרך האמצע.

קורס זה מבוסס על הסוטרה של להב היהלום, שניתנה על ידי הבודהה, והוא ילווה בכתב הפרשנות הטיבטי היחיד על סוטרה זו, ביאורו של צ'וני לאמה דרקפה שדרופ, "הארת הדרך לחופש". סוטרה זו עוסקת כולה בריקות: מהי ראייה ישירה של ריקות, כיצד היא מושגת, מה קורה מייד לאחריה, וכיצד מובילה ראייה זו לחיסול כל נגע רוחני, ובסופו של דבר להארה מלאה ולחיי עדנה. זהו לימוד על דרך האמצע: הימנעות משתי הקיצונויות, כיצד דברים ריקים מתפקדים, הקשר שבין ריקות וטיהור, בין ריקות וקארמה, בין ריקות ושני גופיו של הבודהה, ונושאים נוספים הקשורים בשלמות החכמה ובאופן חייו של לוחם הרוח.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

באר שבע

ימי לימוד

שני: 19:00-21:30

מועד תחילת הלימוד

17/06/2019

מורים

קרן טל

קרן טל-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0544801602

אודות המורה

מזה כשבע שנים לומדת בודהיזם ומתרגלת מספר שנים מדיטציה ויוגה. ב-4 השנים האחרונות מלמדת ומנחה קורסים במסגרת "עמותת שיטה וחוכמה".

מתנדבת בהוצאת "לב הדהרמה" להפצת כתבי החוכמה של הבודהיזם והיוגה.

בהשכלתה בעלת MBA במנהל עסקים ו-B.A‏ במדעי המדינה. עוסקת במשאבי אנוש וגיוס עובדים לארגונים. נשואה ואמא לשני בנים.

המורה מספר:

הלימוד על הקארמה התעצמותה ותוצאותיה היה מפנה דרך חשוב עבורי להבין שאני יכולה לייצר עבורי את המציאות - הכל בידיים שלי לטובה ולרעה אני יכולה לייצר גן עדן - הפוטנציאל אדיר ובין כפות ידיי.

יואב בנימין

יואב בנימין-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

אודות המורה

נשוי מחדש למרינה סלצקי, עם ארבע ילדים מנשואים קודמים התחיל את דרכו בתרוודה עם המורה אג'ן עופר בשנת 2000 בשלב מסויים התחיל להקשיב לשעורים של לאמה דבורה באינטרנט ונמשך ללימוד של ACI  , עם הזמן נכנס באופן רציני ללימוד ישירות עם לאמה דבורה, היום חלק מהלימוד המתקדם במרכז רוחני ערבה עם לאמה דבורה.

המורה מספר:

ולרי גלס

מספר טלפון:

0522916428

אודות המורה

אני עובדת באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ובנוסף אני מנחה בכירה בדמיון מודרך ו-NLP. התחלתי ללמוד בודהיזם משנת 2015, ולאחרונה התחלתי ללמד את חברי הסנגהה שלי. העברת הלימוד לאחרים, מהווה עבורי אבן דרך מהותית בהתפתחות הרוחנית שלי שכן אני רואה הבדל משמעותי בהתייחסות שלי למחשבות, לדיבור ולמעשים שלי. מאז היותי מורה, אני מרגישה שהאחריות המוטלת עלי הינה הרבה יותר גדולה ואני מלאת התלהבות להעביר את הלימוד לתלמידים נוספים ובהיותי חלק מהשושלת האותנטית של המורים הנפלאים שלנו.

המורה מספר:

  אני מרגישה שלאחר שנים רבות בהן רכשתי ידע תאורטי בתחומים רבים ושונים, הלימוד הבודהיסטי נותן לי כלים פרקטיים ומלמד אותי איך להיות ממוקדת בהשגת מטרותיי ולשמור על איזון פיזי ומנטלי. את הדרך אני עושה בקצב שלי ועם תמיכתם של מורי היקרים וחברי לסנגהה הנפלאים. התחושה שאני לא לבד מאפשרת לי בכל פעם לקבוע יעד נוסף ולהגיע אליו. בין היעדים אותם הצבתי לעצמי והישגתי הינם: הפיכתי לצימחונית, הפסקתי לעשן, חל שיפור משמעותי במצב הבריאותי שלי. יש לי יעדים נוספים אשר הינם בתהליך ואין ספק בליבי שגם אותם אשיג במהרה. יעד נוסף אותו הישגתי הינו ללמד דהרמה. מאז שהתחלתי ללמד, אני מרגישה שהאחריות המוטלת עלי הינה הרבה יותר גדולה ואני מלאת התלהבות להעביר את הלימוד ואת הכלים האפקטיביים לתלמידים נוספים. אני מלמדת מתוך תחושת שליחות וגאה בעצם היותי חלק מהשושלת האותנטית של המורים הנפלאים שלנו. ישנם תלמידים אשר מגיעים ללימוד בסנגהה על מנת למצוא אושר והצלחה בכל האספקטים בחיים: רווחה כלכלית, קריירה, ריפוי והחלמה, שלווה וריכוז, זוגיות, משפחה וישנם תלמידים שמטרתם השגת שינוי בקהילה ובעולם. אין ספק בליבי כי כל התלמידים ימצאו את המטרות שבדרך ואת אלו אשר בסופה.

שלומי טל

מספר טלפון:

0547725820

אודות המורה

אני עובד במגזר הפרטי בתחום גיוס והפעלת סוכני ביטוח. התחלתי את לימודי הבודהיזם בשנת 2013 ולאחרונה התחלתי ללמד יחד עם חברתי לסהנגה ולרי גלס. בשנים האחרונות נחשפתי ללימוד הבודהיזם ובין היתר לספרו של גשה מייקל רואץ' הלה – "להב היהלום" שמשלב בין לימודי הבודהיזם והגישה לעסקים.  

המורה מספר:

השילוב בין השניים, לימוד הבודהיזם והגישה לעסקים, סייע לי רבות בהבנה כיצד להתמודד עם משברים ואיך לעשות דברים נכון יותר. מאז ומתמיד אהבתי ללמד ולהדריך ואני רואה כשליחות ואחריות להמשיך ולהעביר את הידע האדיר שהגיע אלינו משושלת המורים שלנו. השקפתי על החיים בכלל ועל חשיבותם של דברים מסויימים בפרט מושפעת מאוד ביום יום מעקרונות הבודהיזם וכל זה כתוצאה מהלימוד. מאז ומתמיד אהבתי ללמד ולהדריך ואני רואה כשליחות ואחריות להמשיך ולהעביר את הידע האדיר שהגיע אלינו משושלת המורים שלנו.

שולה עמית

מספר טלפון:

0528018099

אודות המורה

שמי שולמית עמית , אמא ל-3 וסבתא ל4 נכדות.   עובדת באוניברסיטת בן גוריון בנגב. בוגרת תואר ראשון בלימודים רב תחומיים ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית.   לומדת דהרמה, בקבוצה של קרן ויואב היקרים, משנת 2015. בחצי השנה האחרונה קיבלתי הנחיות להיות מורה, אני כרגע מורה מחליפה כאשר נדרש. בזכות חברתי היקרה, הגעתי לשיעור דהרמה, ואני זוכרת שהשיעור היה מדהים וכל מילה דיברה אלי. פתאום נפתחו שערי שמים, גליתי עולם אחר.      

המורה מספר:

הלימוד ושמיעת השיעורים של לאמה דבורה היקרה, השפיע על חיי בצורה מדהימה, בתחילת דרכי הנחתי הרבה דברים על המדף ולאט לאט כל פעם הורדתי משהו מהמדף. כל פעם קבלתי הוכחה מחיי היום יום כי הדהרמה מובילה אותי בדרך הנכונה וחיזקה את ההבנה מה היעוד שלי בחיי. החיים הפכו להיות הרבה יותר יפים, מכילים, מקבלים, מלאי נתינה וכל יום שמתחיל הוא יום מאושר. תודה על התמיכה ואהבה של כל חברי הסנגה המדהימים.