אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 2: יהלומי ההארה

שלב ראשון בלימודי ה-Prajnaparamita, שלמות החכמה.

קורס זה עובר על לקט נבחר מתוך הטקסט Abhisamaya Alamkara , "עטרת התובנות", שנכתב על ידי Master Asanga מפי Maitreya במאה הרביעית לספירה, וכן ביאורם של Master Haribhadra ושל Kedrup Tenpa Dargye, חקר שלמות החכמה. הקורס מקנה ללומד בהירות בהבנת הדרך הבודהיסטית להארה תוך שהוא מגדיר במדויק את שלושת היהלומים, מיקלט בודהיסטי והנמקתו, בודהיצ'יטה ונירוונה על צורותיהן השונות, וכן עוסק בלוגיקה בודהיסטית המובילה להבנה של ריקות, וב- Maitreya עצמו. נושאים אלו נלמדים בהסתמך על פרשן טיבטי, לאמה שחי במאה ה-16 לספירה, ובמדת האפשר גם מדיטציות ומקראות ממקורות אחרים מן הקלאסיקה הבודהיסטית.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

 

עִיר

בית אלפא

ימי לימוד

שלישי: 19:00-21:00

מועד תחילת הלימוד

03/07/2018

מורים

נדב חבצלת

מספר טלפון:

0524486513

אודות המורה

נדב חבצלת, בן 58, בן קיבוץ בית אלפא ומתגורר בפרדס חנה. במקצוע מהנדס ביורפואי ועובד בחברת אליין טכנולגיות. כמו כן מורה ליוגה ומטפל בשיטת פאולה. פוסע בדרך ההתפתחות הרוחנית כ 30 שנה, ומתוכן ב 10 שנים האחרונות לומד ופעיל בעמותת שיטה וחוכמה כתלמיד של לאמה דבורה צביאלי. מזה ארבע שנים משתתף בלימודים המתקדמים המתקיימים במרכז רוחני ערבה.

המורה מספר:

הלימוד במסגרת עמותת שיטה וחוכמה הכניס את התרגול הרוחני שלי למסגרת ולרצינות הכוללת מחויבויות וקשר יום יומי לתרגול הדהרמה. ראיתי שרק תרגול רציף לאורך שנים, בהנחיית  מורה חי ונוכח, בלווי סנגהה מחויבת ופעילה - אכן  יכול לתמוך בתרגול ובהתפתחות לאורך זמן, ורק תרגול עמוק ורציני מביא לתוצאות משמעותיות בחיים. ברור לי שעל מנת לצאת מהקיום הרגיל והאחיזה במציאות המתעתעת בנו (המשמרת את גלגל הסבל) נדרשת תשתית חזקה ותרגול עמוק. ההשפעה של התרגול על חיי היא ברורה. רמת האושר שלי עלתה וממשיכה לעלות בכל המישורים. המעודד מכל, עבורי, הוא להיווכח שאושר, אהבה וחמלה, ובעצם כל תכונה שנרצה לפתח, הנן תכונות שניתן להגיע בהן לרמות גבוהות עי תרגול אוטנטי ומחויב. הסגולות הרוחניות במצבן הגבוהה אינן מושפעות ממצבי החיים החיצונים המשתנים כל הזמן. כמו כן נוכחתי, שעל מנת לעזור לקרובים אלי (וגם לרחוקים...) עלי לעשות את הדרך בעצמי, אך לעשותה במטרה שאוכל לתמוך באחרים לצאת ממעגל הסבל. כלומר ללמד ולעזור, ולתמוך על ידי פעולות בעולם ולא להסתגר בעולמי. הבנתי שזאת הדרך לייצר אושר מושלם ונשגב.