אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 6: הסוטרה של להב היהלום

שלב ראשון בלימודי ה-Madhyamika, דרך האמצע.

קורס זה מבוסס על הסוטרה של להב היהלום, שניתנה על ידי הבודהה, והוא ילווה בכתב הפרשנות הטיבטי היחיד על סוטרה זו, ביאורו של צ'וני לאמה דרקפה שדרופ, "הארת הדרך לחופש". סוטרה זו עוסקת כולה בריקות: מהי ראייה ישירה של ריקות, כיצד היא מושגת, מה קורה מייד לאחריה, וכיצד מובילה ראייה זו לחיסול כל נגע רוחני, ובסופו של דבר להארה מלאה ולחיי עדנה. זהו לימוד על דרך האמצע: הימנעות משתי הקיצונויות, כיצד דברים ריקים מתפקדים, הקשר שבין ריקות וטיהור, בין ריקות וקארמה, בין ריקות ושני גופיו של הבודהה, ונושאים נוספים הקשורים בשלמות החכמה ובאופן חייו של לוחם הרוח.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

בית אלפא

ימי לימוד

שלישי: 19:00-21:00

מועד תחילת הלימוד

19/03/2019

מורים

נדב חבצלת

מספר טלפון:

0524486513

אודות המורה

נדב חבצלת, בן 58, בן קיבוץ בית אלפא ומתגורר בפרדס חנה. במקצוע מהנדס ביורפואי ועובד בחברת אליין טכנולגיות. כמו כן מורה ליוגה ומטפל בשיטת פאולה. פוסע בדרך ההתפתחות הרוחנית כ 30 שנה, ומתוכן ב 10 שנים האחרונות לומד ופעיל בעמותת שיטה וחוכמה כתלמיד של לאמה דבורה צביאלי. מזה ארבע שנים משתתף בלימודים המתקדמים המתקיימים במרכז רוחני ערבה.

המורה מספר:

הלימוד במסגרת עמותת שיטה וחוכמה הכניס את התרגול הרוחני שלי למסגרת ולרצינות הכוללת מחויבויות וקשר יום יומי לתרגול הדהרמה. ראיתי שרק תרגול רציף לאורך שנים, בהנחיית  מורה חי ונוכח, בלווי סנגהה מחויבת ופעילה - אכן  יכול לתמוך בתרגול ובהתפתחות לאורך זמן, ורק תרגול עמוק ורציני מביא לתוצאות משמעותיות בחיים. ברור לי שעל מנת לצאת מהקיום הרגיל והאחיזה במציאות המתעתעת בנו (המשמרת את גלגל הסבל) נדרשת תשתית חזקה ותרגול עמוק. ההשפעה של התרגול על חיי היא ברורה. רמת האושר שלי עלתה וממשיכה לעלות בכל המישורים. המעודד מכל, עבורי, הוא להיווכח שאושר, אהבה וחמלה, ובעצם כל תכונה שנרצה לפתח, הנן תכונות שניתן להגיע בהן לרמות גבוהות עי תרגול אוטנטי ומחויב. הסגולות הרוחניות במצבן הגבוהה אינן מושפעות ממצבי החיים החיצונים המשתנים כל הזמן. כמו כן נוכחתי, שעל מנת לעזור לקרובים אלי (וגם לרחוקים...) עלי לעשות את הדרך בעצמי, אך לעשותה במטרה שאוכל לתמוך באחרים לצאת ממעגל הסבל. כלומר ללמד ולעזור, ולתמוך על ידי פעולות בעולם ולא להסתגר בעולמי. הבנתי שזאת הדרך לייצר אושר מושלם ונשגב.