אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 9: חיי המוסר

שלב ראשון בלימודי ה-Vinaya, אתיקה בודהיסטית.

קורס זה מהווה מבוא לאתיקה הבודהיסטית, והקשר ההדוק שבינה לבין הצלחת האימון המדיטטיבי והשגת חוויה ישירה של המציאות האולטימטיבית. הקורס מתבסס על ה-Vinaya Sutra המפורסמת, מאת מסטר Gunaprabha (מ-500 לספירה) ועל ביאורים מאת גדולי ההוגים הבודהיסטיים: "התמצית של אוקיינוס הוינאיה", מאת ג'ה צונקפה, "פנינה שממלאת כל משאלה", מאת צ'וני דרקפה שדרופ ו"יוצר היום", מאת מאסטר נגולצ'ו דהרמה בהדרה. כמו כן כלול בקורס חלק מן היצירה הידועה "תקציר השלבים של הדרך" מאת ג'ה צונגקפה.

נושאים הכלולים בקורס: שלושת האימונים; נדרים ליום אחד; נדרים לכל החיים; נדרי החופש האינדיווידואליים; סקירה של נדרי הנזירים; תמצית הנדרים; הטבע הבסיסי של נדרים; הסיבות לחיות חיים מוסריים; הסיבות לקחת נדרים; מדוע שמירת נדרים היא המפתח למדיטציה ולתפישה ישירה של ריקות; איך לשמור על נדרים מפני נזק; באיזה אופן מאבדים נדרים; הקארמה הספציפית אשר מבשילה מכל אחד מעשרת המעשים הרעים; איך למצוא מורה; המאפיינים של מורה מיומן; לקיחת מקלט; ארבעת הכוחות של טיהור קארמי; ארבע האמיתות; ששת השלמויות.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

גבעתיים

ימי לימוד

שלישי: 19:00-21:30 שישי: 09:00-11:30

מועד תחילת הלימוד

04/09/2018

מורים

איתי ריכטר

איתי ריכטר-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0544206258

אודות המורה

איתי החל את לימודיו בדהרמה בשנת 2009 מתוך מטרה לשלב רוחניות בסטאראפים בהם היה מעורב. מאז העמיק את לימודי הבודהיזם ואסיה הקלאסית, ולימודי מסורת היוגה. היום תלמיד של לאמה דבורה-הלה, במרכז הרוחני בערבה. חבר פעיל בעמותת שיטה וחכמה. בין היתר מוצא עצמו מנגן בגיטרה, שר וכותב מערכונים.  

המורה מספר:

אין ספק שדרך יחודית זו, שונה מכל הדרכים הרוחניות בהם פסעתי. גם בהיקף החומר שלה, וגם בשלמות שלה. בהדרגה איפשרתי ללימוד לחלחל לרובדים שונים בחיי, ולתדהמתי בכל פעם שפעלתי לפי ההנחיות, הגיעו תוצאות נפלאות ביותר. כך הצלחתי בהדרגה, ליצור טרנספורמציה בתחומים כגון: כסף, תעסוקה, זוגיות, מגורים, שיפור מערכות יחסים עם קרובי משפחה, ועוד. לכן, לאור ההצלחות החוזרות והעיקביות, אני מוקיר תודה עמוקה למורתי שבזכותה הגיע אלי כל הטוב הזה, ולשושלת המורים הנפלאה והאותנטית של מתרגלים שהביאו לימוד זה מידי קדם עד אלי.

רקפת בנימיני

מספר טלפון:

0522947343

אודות המורה

אמא לשני ילדים בוגרים. בעלת תואר שני במנהל עסקים. מנהלת 2 סניפים במרכז לטניס בישראל תל אביב.. משתמשמת בספורט ככלי לשינוי חיים

המורה מספר:

הלימוד שינה את חיי ואת השקפת עולמי. דברים שלא תפקדו בחיי במשך שנים רבות החלו להשתנות. התחלתי להתייחס לאחרים כמו שהייתי רוצה שיתייחסו אלי. הפכתי להיות הרבה יותר מפרגנת, מעצימה, סבלנית ומתחשבת. הלימוד פתח לי דרך להיטיב עם הזולת ולהיות אדם טוב יותר.