אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: סוטרת הלב

זוהי אחת הסוטרות הידועות והמקודשות ביותר בעולם הבודהיסטי. פסוקיה הקלאסיים מתארים את שלמות החכמה: האופן שבו דברים קיימים, וכיצד אין הם קיימים, וכיצד נוכל לתפוס בתודעתנו את המציאות האולטימטיבית של מהותנו. סוטרה זו, הידועה גם בשם "אם המנצחים", היא הורתם של כל הבודהות. היא פורשת בפנינו מדיטציה על ריקות המובילה בסופו של דבר לחופש ולהארה, כפי שמעידים דברי הבודהה בסוטרה:

"הבודהיסטוות שוהים תוך שהם מסתמכים על שלמות החכמה. ועל כן לא נותר בלבם שום מכשול ואין בם כל פחד. משחלפו לחלוטין מעבר לכל השקפה שגויה, הלא הם שוהים בנירוונה ומגיעים לתום אימונם. כך גם כל הבודהות שבכל שלושת הזמנים: תוך הסתמכות על שלמות החכמה ניעורים הם באופן מלא אל תוך כליל הארה שאין למעלה ממנה."

הלימוד שלפנינו מלווה בביאורו של החכם הטיבטי צ'וֹני דְראקְפָּה שֶדְרוּפּ (או בקיצור: צ'וֹני לאמה), שחי בשנים 1675-1748, אשר מצטט את הבודהה לאמור:

"הו מנג’ושרי, נניח שבודהיסטווה שאיננו מיומן היה מנסה לתרגל את שש השלמויות במשך מאות או אפילו אלפי עידנים. כול מי שלומד חלק זה של התורה, ואפילו אם לא הסיר ספק מליבו, יצבור הרבה יותר חסד. קל וחומר לגבי מי שהסיר ספק מליבו שלומד תורה זאת, או שמעתיק אותה, או שמעביר אותה לאחר, או שמסביר את המשמעות לאחר, או שמלמד אותה לציבור."

על פי שיעוריו של גשה מייקל רואץ' ומורים נוספים
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

מושב חרות

ימי לימוד

שלישי: 19:30-22:00

מועד תחילת הלימוד

01/01/2018

מורים

גליה קציר

מספר טלפון:

0522466739

אודות המורה

לידת 1956, בישראל.

בעברה גננת ומדריכת סטודנטיות בסמינר הקיבוצים וגננות בגנים של חינוך מיוחד. בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך בסמינר הקיבוצים ותואר שני ביעוץ חינוכי מאונ' חיפה. תלמידה של לאמה דבורה הלה משנת 2007. אם לבן ובת וסבתא לחמש נכדות מקסימות.

מטפלת בג'ין שין ג'יוטסו.

מורה ליוגה. מלמדת סדרות יוגת הלב הטיבטית.

המורה מספר:

אילן קציר

מספר טלפון:

אודות המורה

יליד 1956, בישראל.

בעברו קצין צבא קבע. השתחרר בשנת 2001 בדרגת אל"מ. בעל תואר ראשון במדעי המחשב וגיאוגרפיה באונ' בר אילן, ותואר שני במדעי סביבה-חברה באונ' תל אביב.

תלמיד של לאמה דבורה הלה מאז שנת 2007. אב לבן ובת, וסבא לחמש נכדות מקסימות.

סייע ללאמה דבורה הלה בתרגום סוד כוחה של היוגהוספר המדיטציה הטיבטית שהוצאו לאור על ידי הוצאת לב הדהרמה.

סייע בהקמת בקתת הרטריטים של הלאמות בדיאמונד מאונטיין, ובהקמת מרכז רוחני מוע"ר במואה.

המורה מספר: