אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 2: יהלומי ההארה

שלב ראשון בלימודי ה-Prajnaparamita, שלמות החכמה.

קורס זה עובר על לקט נבחר מתוך הטקסט Abhisamaya Alamkara , "עטרת התובנות", שנכתב על ידי Master Asanga מפי Maitreya במאה הרביעית לספירה, וכן ביאורם של Master Haribhadra ושל Kedrup Tenpa Dargye, חקר שלמות החכמה. הקורס מקנה ללומד בהירות בהבנת הדרך הבודהיסטית להארה תוך שהוא מגדיר במדויק את שלושת היהלומים, מיקלט בודהיסטי והנמקתו, בודהיצ'יטה ונירוונה על צורותיהן השונות, וכן עוסק בלוגיקה בודהיסטית המובילה להבנה של ריקות, וב- Maitreya עצמו. נושאים אלו נלמדים בהסתמך על פרשן טיבטי, לאמה שחי במאה ה-16 לספירה, ובמדת האפשר גם מדיטציות ומקראות ממקורות אחרים מן הקלאסיקה הבודהיסטית.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

 

עִיר

גרין פארק, הוד השרון

ימי לימוד

שישי: 09:00-11:30

מועד תחילת הלימוד

07/06/2019

מורים

דורית גולדמן

מספר טלפון:

0548007722

אודות המורה

תלמידתה של לאמה דבורה הלה במשך למעלה מעשור לומדת ומתרגלת בודהיזם, מדיטציה ויוגה ובשנים האחרונות מלמדת ומנחה קורסים וריטריטים של מדיטציה. מתנדבת במגוון פרויקטים בעמותת שיטה וחוכמה ובקהילה. ייסדה ומנהלת את הוצאת לב-דהרמה להפצת כתבי חוכמה ומופת עתיקים של הבודהיזם והיוגה. פעילה בעמותות חברתיות הפועלות לשוויון הזדמנויות. בהשכלתה MBA במנהל עסקים, ו- BA -בעבודה סוציאלית. מאמנת ומטפלת בגישה המבוססת בפסיכולוגיה בודהיסטית, ומלמדת את הבודהיזם תוך מתן דגש על היבטים יישומיים לחיים. בת זוגו של בני- חבר לחיים, ואימא לשלוש בנות.

המורה מספר:

פגשתי את הלימוד בשנת 2006, בתקופה סוערת בחיי בה עברתי משבר גופני שבעקבותיו גם הגיע משבר רגשי.  הלימוד המדהים שהוגש כמעשה אומן על ידי לאמה דבורה, מורתי היקרה, פתח את ליבי ושינה אותי לבלי הכר. בעקבות הלימוד נפתחתי לעולם חדש ששינה לא רק את עולמי אלא גם את עולמם של כל חבריי ומשפחתי. בתחילה, לא היה פשוט להפנים את החומר לתוך החיים, אבל ברגע שהתחלתי, אי אפשר היה לעצור את התהליך, כמו במטה קסם- כל העולם השתנה ומצאתי שלווה, שמחה ואושר שלא הכרתי מעולם בחיי.. אני מלאה בשמחה והוקרת תודה עמוקה למורתי היקרה וללימוד הנדיר.

בני גולדמן

מספר טלפון:

0525522938

אודות המורה

תלמיד של לאמה דבורה הלה. מזה מספר שנים לומד בודהיזם ומנסה ליישמו בחיי היומיום. פועל בהתנדבות בעמותת שיטה וחוכמה, ממייסדי הוצאת לב הדהרמה ומנהל הכספים של ההוצאה. בהשכלתו- מהנדס תעשיה וניהול. עובד בתעשיית ההייטק בתפקידי ניהול מעל ל-30 שנים. מיישם את הפילוסופיה הבודהיסטית הן בזירת העבודה והן בחיים האישיים

המורה מספר:

נחשפתי לדהרמה באמצעות ובעקבות בת זוגתי היקרה ואשתי – דורית.  לאחר שנתיים-שלוש של דורית בלימוד, ראיתי את השינוי לטובה העצום שהוא חולל בה והבנתי שהתהליך אכן עובד. בתחילה הצטרפתי כתלמיד לשיעורים שדורית העבירה וב- 2014 הצטרפתי ללימוד הגבוה בערבה של מורתנו היקרה לאמה דבורה. הלימוד פוקח עיניים ופותח את הלב. בזכות הלימוד הבנתי שהדרך בה צעדתי (ובה צועדים רובנו) לא מובילה לשום מקום. ככל שמעמיקים בלימוד ובתרגולו – מגלים עולם חדש הרבה יותר שלם, הגיוני, המאפשר שליטה ועיצוב המציאות וזאת תוך שמחה ואושר ההולכים וגוברים.