אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 13: אמנות ההיגיון

שלב שני בלימודי Pramana, לוגיקה בודהיסטית.

קורס זה מבוסס על "הבאור על התפיסה התקפה" (Pramanavarttika) שנכתב על ידי מאסטר דהרמקירטי (630 לספירה) בתוספת באור מעבודתו של פורבוצ'וק ג'אמפה צולטרים גייאצו (1825-1901) – "המפתח להנעת מכונת ההיגיון" ((Rik- lam Trul- gyi Deamik. הקורס מציג את המבנה של הלוגיקה הבודהיסטית ואת צורות הפולמוס הבודהיסטי. הנושאים הכלולים בקורס: המוטיבציה הנכונה לפולמוס לוגי; טקטיקות של פולמוס וטכניקה של פולמוס; הנושא, האיכות והסיבה לפולמוס; מדוע לוגיקה חשובה יותר מאמונה; כיצד לימוד לוגיקה מוביל לתפיסת הריקות; מהי סיבה תקפה; סתירות ויחסים; יחסי זהות, יחסי סיבה ותוצאה; הוכחת היעדרותו של דבר; סיבות חומריות וגורמים תומכים; תפיסה תקפה; דברים משתנים ובלתי משתנים; מיון של כל הדברים הקיימים; מושג הזמן על פי כל אחת מארבע האסכולות; והסיבה לכך שאמנם יבוא קץ לסבל.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

כפר ורדים

ימי לימוד

שלישי: 13:00-15:00

מורים

אירית קריגר

מספר טלפון:

054-7469282

אודות המורה

אירית התחילה את דרכה כתלמידה של לימור פלג בקבוצה שבועית בטבעון, אחר כך בקבוצת אמירים כתלמידה של אילת אור וכיום תלמידה של לאמה דבורה צביאלי. נמצאת בלימוד הבודהיסטי עשר שנים.

המורה מספר:

המפגש עם הלימוד עזר לי לעשות כמה שינויים מאד משמעותיים בחיי. בלימוד נחשפתי להבנה מהותית שכל מה שקורה בחיי בא ממני ולא מבחוץ. הבנה זו כופה עלי לקחת אחריות על כל מה שקורה לי ולסביבתי ולפעול מתוך החכמה של הבנת קרמה וריקות. בעקבות הלימוד נעשיתי אדם יותר מוסרי. כשאני מבינה שגם האחרים באים ממני אין את מי להאשים... אני חיה עם לב יותר פתוח  וממשיכה לתרגל נתינה תוך התייחסות אחידה לזולת. הלימוד לימד אותי להיות מסורה ומחוייבת למה שאני מאמינה בו ולהתנדב ולתרום לחברה הסובבת אותי.