אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: לו ג'ונג – אימון התודעה 3

עבדות וחרות "שחרור מארבע אחיזותבמסורת הסאקייה של טיבט העתיקה.

הרבה פעמים אנו שומעים ממורים בודהיסטיים על הצורך להשתחרר מאחיזה בדברים כדי להיות חופשיים ומאושרים. אך למה בדיוק הכוונה? מהו החופש הזה שאנו אמורים לשאוף אליו, וכיצד נשיגו?• האם פירושו להיות אדיש לכל מה שקורה בחיינו? האומנם זו מהותו של האושר שהבודהה לימד?
• האם זה אומר שאסור לי ליהנות מהדברים הטובים בחיי? האם עלי לקבל בשוויון נפש כל אסון?
• למה בדיוק הכוונה במילים "אחיזה" ו"שחרור אחיזה"?
• האמנם איננו חופשיים? ואם כך, מהו שכובל אותנו, וכיצד להשתחרר מכבלים אלו?

בסדנה זו נלמד נושאים חשובים אלו, ונתחקה אחר מהותו העמוקה של החופש, ועל הדרך להשיגו.

הלימוד מתבסס בידע שהועבר אלינו על ידי שושלת הסאקייה, ששורשיה בטיבט של המאה ה-12, ואשר נשמרה עד ימינו. המסורת מספרת שהטקסט שחרור מארבע אחיזות נמסר ישירות לסָה-צֶ'ן קוּנְגָה נִינְגפּו על ידי הישות המוארת מנג'ושרי, ואנו נלמד טקסט זה בליווי הביאור של בנו של סָה-צֶ'ן, החכם המהולל דְרַקְפָּה גְיֶילְצֶן – שניים מבין חמשת "האבות הגדולים" של שושלת נפלאה זו.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

רמת השרון

ימי לימוד

שישי: 11:00-13:00

מועד תחילת הלימוד

05/02/2021

מורים

שי קוטנר

שי קוטנר - מורה לדהרמה - בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0525599388

אודות המורה

תלמיד במסגרת  קלסיקה בודהיסטית בישראל משנת 2008, ותלמיד טנטרה במואה עם לאמה דבורה. אני תלמיד של לאמה דבורה הלה המופלאה קרוב ל-10 שנים. את הלימוד קיבלתי לרוב בקבוצה אותה לימדה דורית גולדמן, תלמידה ותיקה ומורה מופלאה בעצמה. היתה לי גם הזכות ללמוד ישירות מלאמה דבורה הלה כשלימדה בבית הצנחן ברמת גן, בסופי שבוע ובזמנים שהגיע לארץ לתת את הלימוד לפני שיצאה לריטריט הארוך באריזונה. במקצועי אני עורך דין, עצמאי ופעיל בתחום המסחרי והבינלאומי. הקמתי לפני שנים רבות משרד באמסטרדם ואני מחלק את זמני בין המשרד בארץ ובחו״ל. אני נשוי ואב לבן ובת בני 23 ו21. בתחילת הדרך לא הבנתי איך לימוד דהרמה ומקצוע כל כך יחודי מתישבים. אלא שעם הדרך באות התובנות, ולאט הבנתי שאין סתירה, אלה שלמות והרמוניה. בעבודה ובכל מקום בחיים. העקרונות של חמלה, לב פתוח, אהבה לכל, שמירה על מוסר ותרגול החכמה יש בהם ברכה גדולה. יש להם מקום בבית עם המשפחה, בעבודה עם לקוחות , קולגות ועובדים, ובכל מגע עם העולם. חיי השתנו ללא הכר, והופכים מיום ליום הרמוניים, קלים, נעימים ומלאי השראה.  

המורה מספר:

הלימוד שינה את חיי. מאיש עסקים ציני שרוב עינינו רווח כספי, מוניטין ושאר חלומות ארציים, ממי שהיה בטוח שהפתרונות באים מחוץ לי,  למדתי להבין שהדרך אל החופש האמיתי,  אל מה שמכונה אושר ושמחה בקיום, עוברת דרך התמרה של התודעה שלי: הבנה נכונה של המציאות כפי שהבודהיזם הטיבטי מלמד אותנו. פיתוח המודעות, הבנה שבאה מלימוד עמוק ותרגול יומי של הדרך לימדו אותי לקחת אחריות מלאה על כל מה שקורה לי ונתנו לי כלים, בפעם הראשונה באופן נכון ואמיתי, לשלוט  על חיי. הפכתי לאדם שליו יותר, קיבלתי משמעות לחיי, הסביבה בה אני חי הפכה נעימה יותר, וההתמודדות עם קשיים הפכה לשיעורים מופלאים.   אני נשאל הרבה על השילוב בין הלימוד וחיי היום יום, ובעיקר המקצועיים. אחרי לא מעט ניסויים וטעיות, למדתי שלא רק שאין סתירה בין הדברים, אלא שהחיים נהיים קלים ופשוטים יותר. העומק של החכמה והתרגול לא עומדים בסתירה אלא לקבעונות ותפיסות חיים שגורות שמעולם לא שירתו אותי בדרך ולא קירבו אותי אלא אל אשליה של קיום טוב ומציאות לא קלה של סבל. ויש דרך לצאת מן הסבל.