אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 8: מוות ועולמות של קיום

שלב שני בלימודי ה-Abhidharma, החכמה הגבוהה.

קורס זה מבוסס ברובו על הכתב העתיק "אבהידרמה קושה" בלווי ביאורו של הדלאי לאמה הראשון, וכן על הספר הגדול על השלבים בדרך להארה מאת ג'ה צונגקפה. נפרט את היקומים השונים שבהם חיים ומתגלגלים היצורים בסמסרה (בני אנוש, אלים, רוחות רעבות, גיהנום), המעבר שבין מוות ולידה מחדש, המעבר מצורת קיום אחת לשנייה, התהוות העולם וחורבנו, הסברים על החוקיות של קארמה, הצורות השונות של סבל ביקומים השונים, ועוד. כמו כן כלולה בקורס מדיטציה על מוות, על פי הספר הגדול של הדרך המדורגת להארה. מדיטציה זו מביאה אושר, מסירה פחד וחרדה, ומביאה לחיים מספקים ולמיצוי המשמעות של כל רגע בחיינו. כל מטרת הלימוד של הבודהה היא ללמוד לנצח את המוות, ולהפוך לישויות מוארות המסוגלות לעזור לכל הברואים – ונרחיב על כך בסדנה זו.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

ימי לימוד

שישי: 10:00-12:00

מועד תחילת הלימוד

03/07/2020

מורים

רותי ונגריק

מספר טלפון:

אודות המורה

תואר ראשון בחינוך מיוחד, מטפלת בתנועה אוני' חיפה, מטפלת בשיאצ'ו ניו יורק. לומדת ומתרגלת בודהיזם טיבטי מ-2010. פעילה בפרוייקטים של עמותה "שיטה וחוכמה' . נשואה למתי ואמא ל-3 . מחלימה מסרטן ותומכת בחולים המתמודדים עם המחלה

המורה מספר:

הצטרפתי ללימוד בזכות גיסתי ואחי היקרים לאחר שראיתי את השינוי הטוב והעמוק שהלימוד חולל בהם.

בתוך הלימוד המתקדם במואה שנערך בהנחייתה המופלאה של מורתי היקרה לאמה דבורה הלה, חליתי בסרטן והבראתי. ראיתי ועדיין רואה את המחלה כמתנה נהדרת שקיבלתי על מנת לקדם אותי בדרך ולהבין שאין לחכות עוד רגע אחד נוסף אלא, להעביר הלאה את הלימוד המתמיר לכל אדם שיחפוץ

רזיה ידין

מספר טלפון:

053-8286777

אודות המורה

נולדתי בקיבוץ גבעת ברנר ב-24.4.50. הייתי קצינה בנח"ל, סיימתי תואר ראשון בסוציולוגיה באוניברסיטת תל אביב, וגם לימודי הנדסאות ארכיטקטורה באורט טכניקום. הנני נשואה + 3 ילדים ו-3 נכדים. הגעתי ללימוד עם לאמה דבורה הלה במרץ 2006, היישר לקורס מס'1, וידעתי אחרי שלושה ימים שהגעתי "הביתה". כיום גרה ברמת גן. לימדתי 33 קורסים וסדנאות של ACI לתלמידים בקבוצת רמת גן. כיום מלמדת בכיף גדול יחד עם רותי ונגריק, כדי שרצף הלימוד בקבוצה לא יקטע כשאצא בסוף 2020 לריטריט של שנה יחד עם לאמה דבורה הלה ועוד תלמידים.

המורה מספר:

הלימוד הבודהיסטי התיישב כמו כפפה ליד על החינוך שקיבלתי בילדותי בקיבוץ - חינוך שעודד הוקרת הזולת על פני הוקרה עצמית, מתן קדימות לרצון החברה על פני רצון הפרט, ופיתוח התייחסות אחידה שיוויונית כלפי כולם. המפגש עם לאמה דבורה הלה מיצב אותי בייעוד הנשגב ביותר שלי כבת אדם, של השגת הארה למען כל הברואים על ידי התמרת התודעה, באמצעות פיתוח הבודהיצ'יטה = השאיפה להארה בליבי, מהר ככל האפשר.