אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: תובנות של הדרך 1

סדנה זו מבוססת ברובה על חלקו הראשון של הלאם רים:

"השיר של חיי הרוחניים – תקציר השלבים של הדרך"

מאת ג'ה צונגקפה, ועל מקורות נוספים

"תקציר השלבים של הדרך" (לאם רים דוּ דון) נכתב על ידי אחד מענקי הבודהיזם הטיבטי, ואשר נחשב כישות נאורה. טקסט זה נרשם על ידי המאסטר כהנחייה אישית למתרגל, מתוך ניסיונו האישי של ג'ה צונגקפה עצמו. הטקסט פורש לפנינו בתמציתיות את כל השלבים העקריים של הדרך, מבלי להחסיר דבר. נֵעַזֵר גם במקורות נוספים: סוטרות של הבודהה, הספר הגדול של השלבים של הדרך (לַאם רִים צֶ'ן מוֹ), וביאורו של פבונגקה רינפוצ'ה, חכם טיבטי שהיה מגדולי אנשי הרוח במאה העשרים.סדנה זו היא ראשונה בסדרה של סדנאות שמטרתן להביא, באמצעות לימוד ומדיטציה, לתובנות המבוססות בהתנסות אישית של הדרך המדורגת להארה. תרגול זה, אם נעשה בהתמדה, מביא לטרנספורמציה פנימית עמוקה לאדם העוסק בו ברצינות ובכנות. טרנספורמציה זו, מצידה, תתרום ליצירת אושר בתודעת המתרגל, ובסופו של דבר תוביל לדרך שאין דומה לה, להארה המלאה של הבודהה. בסדנה ראשונה זו בסדרה משולב גם חלקו השני של קורס ACI מס' 9.

על פי שיעורים של גשה מייקל רואץ', לאמה טריסנגמה, לאמה פיטר וואטסון, ומורים אחרים.
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

כפר ורדים

ימי לימוד

חמישי: -

מועד תחילת הלימוד

25/10/2018

מורים

אילת אור

מספר טלפון:

0546864222

אודות המורה

בת 60, אימא וסבתא. בעבודה אני  עוסקת בניהול של חינוך לגיל הרך ובהדרכה פדגוגית. לומדת שנים רבות אצל לאמה דבורה הלה. במשך שנים לימדתי את הקבוצה הצפונית באמירים, וכיום מורה של לימוד מרוכז בצפון. מתנדבת בעמותת שיטה וחכמה כאחראית על התמלול של הלימוד של הלאמה, וכן כאחראית על הבישול הטבעוני למורים.  

המורה מספר:

ללא ספק הלימוד והלאמה שנוי את חיי ונתנו להם משמעות וכיוון ללכת בו, כיוון שייטיב עימי ועם הסובבים אותי. הרבדים של הלימוד מאפשרים למצוא גם דרך מעשית שעל פיה ניתן לנהוג נכון, וכן הבנה פילוסופית שאפשר באמצעותה להאיר  את עצם הדרך. הלימוד של הדהרמה מכוון לעשיית טוב, לחשיבה של טוב, ודיבור מייטיב, וכל אלו יוצרים מפת דרכים להגעה לעולם שכולו טוב.