אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 5: כיצד עובדת קארמה

שלב ראשון בלימודי ה-Abhidharma, החוכמה הגבוהה.

מטרתם של האימון והלימודים הבודהיסטיים הינה להשיג כל אושר ולהכחיד כל סבל. לפי הבודהיזם, חוקי הקארמה מוֹשלים בכל אירועי חיינו, וארועים אלה מושפעים מהקארמה שאנו נושאים איתנו מהעבר. ולחילופין, חוויות חיינו הנוכחיות מייצרות קארמה, אשר תשפיע עלינו בעתיד. לכן חיוני להבין לעומק את המנגנון של קארמה, כדי להצליח בדרך. רכישת הבנה זו מאפשרת שליטה טובה יותר במעשינו, להפחית את הנגעים המנטליים שלנו (כעס,שנאה, קנאה וכו') ועל ידי כך למנוע סבל ולסלול את דרכנו לאושר עילאי, עבורנו ועבור אחרים. הקורס מבוסס על פרק 4 בספרו של מאסטר ווסובנדו (350 לספירה), "אוצר החכמה הגבוהה" (אבידהרמה קושה), מלווה בפרשנותו של הדאלאי-לאמה הראשון, Gyalwa Gendun Drup "הארת הדרך לחופש".

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

מרחביה, עפולה

ימי לימוד

ראשון: 19:15-21:15

מועד תחילת הלימוד

15/07/2018

מורים

יעל פלר

יעל פלר-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0545211210

אודות המורה

נחשפתי לדהרמה בקיץ 2008 והתחלתי ללמוד ברציפות החל מהמפגש הראשון שלי עם לאמה דבורה הלה מורתי האהובה בראשון לינואר 2009. אני נשואה, אמא לילדים בוגרים וסבתא שמחה. במקצועי עורכת דין, מתמחה בתחום של גישור ויישוב קונפליקטים. התחלתי ללמד דהרמה בשנת 2010 ולימדתי במשך 4 שנים בביתי בחיפה עד תחילת הלימוד המתקדם. כיום אני מלמדת בעמק יזרעאל אליו עברתי להתגורר בשנים האחרונות.  

המורה מספר:

  לימוד הבודהיזם הטיבטי העניק זוית ראיה חדשה עמוקה ומרתקת לחיי האישיים והמקצועיים ושינה מערכות יחסים שלי קודם כל עם עצמי ועם הקרובים אלי. הכלים של הלימוד מאפשרים לי להתבונן במציאות לעיתים באופן רענן וחדש ולשחרר קצת אחיזות ואמונות בדברים שנראים הרבה פעמים הכרחיים ופשוט לוותר עליהם. אלו כלים שמאוד תורמים לי גם בעבודתי  כמגשרת. אני עבדתי על תחום של כעס ושיפוט כל שנות הלימוד וכיום אני מרגישה אדם אחר לגמרי בתחום זה לרווחתי ורווחת הקרובים לי.J הלימוד נתן לי כלים לזהות את ההבדל בין עיקר וטפל, על מה להתעכב ומה אפשר לגמרי לשחרר וממה להיפרד. ללמד דהרמה היה אחד הדברים האהובים אלי. החוויה של קבוצה לומדת יחד דהרמה היא מאוד מעצימה ומאוד מאפשרת תמיכה זה בזה. הלימוד בקבוצה מאפשר לתלמידים לדון זה עם זה, בין השיעורים, בבעיות שעולות בעין החוכמה של הלימוד ומאפשרת להביא את הלימוד המדהים ככלי יישומי לחיי היום יום בכל תחומי החיים.  

הדר פלר

הדר פלר-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0506668450

אודות המורה

הדר פלר, בן 26 אוטוטו בן 27, סטודנט לפסיכולוגיה וחינוך.
לומד בודהיזם אצל לאמה דבורה לומד ומתרגל כ 5 שנים. התחלתי ללמוד לאחר השחרור שלי והתאהבתי מיד בלימוד.בשנים האחרונות גרתי בערבה כדי להיות חלק קרוב למרכז הלימודים.כשנתיים מלמד את הלימוד המדהים שהמורה שלי העבירה לי.

המורה מספר:

מתרגל מדיטציות מדהימות ויוגה בעקבות הלימודים המופלאים שקיבלתי. בואו ללמוד!! יהיה מטריף