אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: השלמות של חדוות המאמץ

פיתוח שמחה ומשמעות בחיינו, על פי המדריך ללוחם הרוח מאת מאסטר שנטידווה

 

בסדנה זו נלמד מפי נסיך הבודהיסטוות, מאסטר שנטידווה, כיצד להביא לשלמות את המעלה הרוחנית הנעלה של חדוות המאמץ. הפרק בא ללמדנו ליצור שמחה ומשמעות במעשינו, בחיינו, ובתרגול הרוחני שלנו, ולהתגבר על מצבים דכאוניים ורפיון ידיים. כישורים אלו חיוניים למתרגל הרציני בדרכו להארה. הקורס מבוסס על פרק 7 מן הספר Bodhisattvacharyaavatara, "המדריך ללוחם הרוח", של החכם הבודהיסטי הידוע מאסטר שנטידווה (שפירוש שמו מלאך השלום), הנחשב לאחד מענקי הרוח שבכל הזמנים, וספרו הוא מן הידועים ביותר בתרבות המהיינה הבודהיסטית, עם ביאורו של Master Prajnakaramati. הספר מונה שיטות אשר יושמו בהצלחה על ידי דורות רבים של מתרגלים.

על פי שיעוריו של גשה מייקל רואץ' ולאמה מארוט
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

הרצליה, נווה עמל

ימי לימוד

שני: 19:45-22:30

מועד תחילת הלימוד

03/06/2019

מורים

אפרת קליש

מספר טלפון:

0545507149

אודות המורה

תלמידתה של לאמה דבורה הלה במשך למעלה מעשור לומדת ומתרגלת בודהיזם, מדיטציה ויוגה. מאמנת אישית ועסקית בגישה המבוססת בפסיכולוגיה בודהיסטית, יועצת קארמית ומורה ליוגה. נשואה ואמא לשלושה. בעלת תואר שני במנהל עסקים, וקריירה קודמת של ניהול מערכות מידע פיננסיות.

המורה מספר:

הגעתי ללימוד במקביל להסבה מקצועית שעשיתי. מלהיות שכירה כמנהלת בהיי טק, עברתי להיות מאמנת אישית ועסקית בעסק עצמאי. כך קרה, שהנקודה של תחילת הלימוד עבורי, היתה נקודת מפנה משמעותית בחיי. כששמעתי לראשונה את ההסבר של מורתי היקרה לאמה דבורה על קארמה וריקות, היה לי ברור שיש פה ידע שאני לא רוצה לפספס. השילוב של לימוד לוגי הגיוני, עם ידע רוחני, נגע בי ופתח את ליבי. מצאתי קבוצה באזור מגוריי וחשבתי, שרק אשלים את הידע הזה ואלך הלאה. תוך זמן קצר הקבוצה הפכה לי לבית. התלמידים למשפחה. הידע, למשנה חיים. משיעור לשיעור הרגשתי שאני הופכת לאדם טוב יותר, מדוייק יותר. בפועל, יכולת הנתינה שלי גדלה ונהייתה יותר משמעותית. התגובות שלי התמתנו, ובאופן טבעי השפיעו לטובה על מערכות היחסים עם הסובבים אותי. בהדרגה ראיתי שחיי מתמלאים משמעות וסיפוק. נכנסה יותר שמחה לחיי. הלימוד הפך מידע תאורטי, לדרך חיים המשפיעה על כל תחומי החיים. לאחר שהשלמתי פרק משמעותי בלימוד, רציתי להעביר אותו הלאה, ופתחתי קבוצת לימוד, בה אני מלמדת תוך מתן דגש על היבטים יישומיים לחיים. אני מלאת תודה למורתי היקרה על הלימוד הנדיר שמגישה לנו באופן כל כך בהיר ונגיש.