אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 3: מדיטציה על-פי המסורת הטיבטית

שלב שני בלימודי ה-Lam Rim, הדרך המדורגת להארה

קורס זה מבוסס ברובו על חיבורו הידוע של Master Kamalashila מן המאה השמינית לספירה, ועל ה- Lam Rim Chen Mo. הוא מפרט אספקטים שונים של מדיטציה מתוך כוונה להכין את התלמיד לתרגול רציני בריטריט אינדיבידואלי ובחיי יום-יום. נתאר צורות שונות של מדיטציה במסורת הטיבטית, אופן המדיטציה, בעיות נפוצות במדיטציה ופתרונן, והשלבים השונים שבדרך לפתח יכולת מדיטטיבית טובה, כפי שאלו תוארו על ידי Trijang Rinpoche, מורהו של הדלאי לאמה הנוכחי ושל Khen Rinpoche. כמו כן נתרגל נושאי מדיטציה במסורת ההכנה לטנטרה של ה-Lam Rim על פי Je Tsongkapa בחיבורו "מקור כל חסדי", עם ביאורו של פבונגקה רינפוצ'ה בספרו "הכנה לטנטרה".בנוסף כלולה מדיטציה ייחודית של Guru Yoga לצבירת חסד רב בליבנו, על פי התפילה הידועה "אלפי מלאכים", ואשר מרכיביה השונים נחשבים חיוניים להצלחה למי שבוחר בדרך המדיטציה להתפתחות רוחנית.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

כפר גנים ג', פתח תקווה

ימי לימוד

שלישי: 19:30-22:00

מועד תחילת הלימוד

04/09/2018

מורים

אפי לנדאו

מספר טלפון:

0544452840

אודות המורה

אפי לנדאו, בן 65 בפברואר 2018. גר בפתח תקווה, בזוגיות עם חנה. אב ללי, בת 40, ולתום בן 30. סב לשלוש נכדות: נטע, תמר ושקד. תלמיד של לאמה דבורה מ-2009, מורה ומלמד בודהיזם משנת 2011. משנת 2014 מתרגל ולומד אצל לאמה דבורה את הלימוד המתקדם הטנטרי של הבודהיזם הטיבטי, במרכז הרוחני ערבה, במואה שליד צופר. מאמן אישי החל משנת 2004 , מלמד ומאמן אנשי עסקים ומנהלים בכירים איך לנהל את עצמם טוב יותר וביעילות גבוהה יותר בכל תחומי חייהם ולהיות מאושרים יותר ובהלימה גבוהה יותר עם ערכי הליבה של אהבה, נתינה, מוסר ואמון. פיתח מודל של עבודה עם ארגונים, שמספק כלים לשינוי ההוויה הארגונית שלהם, במרחב של שמחת חיים ואהבה. המודל נבדק ויושם בכמה חברות וארגונים גדולים וקטנים בארץ.

המורה מספר:

במשך 25 שנים הייתי עיתונאי, עורך בכיר ב"על המשמר" ו"חדשות" וכתב כלכלי בעיתון גלובס. בסוף שנת 2003, ביוזמתי וכחלק משינוי מנטלי מקיף שעברתי ועודני עובר, פרשתי מהעיתונות והקמתי עסק של אימון אישי. אני מתמקד בעיקר באימון אנשי עסקים ומנהלים בכירים ומשלב בו כלים פרקטיים ביותר שמקורם בפילוסופיית השקפת העולם הבודהיסטית. העסק עובד ומצליח על פי עקרונות הניהול הקארמי כפי שנלמדים על ידי לאמה דבורה ומורה הלב שלה, גשה מייקל רואץ'. בהשכלתי בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות. כאשר סיימתי את לימודי התואר השני בפסיכולוגיה קלינית, בחרתי לעסוק בעיתונות ולא בפסיכולוגיה. כעבור 20 שנים פרשתי מהעיתונות כאשר, בעקבות עבודה פנימית עמוקה נוכחתי לכך, שהייעוד שלי בחיים הוא לעזור לאנשים. לכן עברתי לעסוק באימון אישי, כאחד המאמנים הראשונים בארץ. התרגול הבודהיסטי על פי המסורת הטיבטית נותן לי כלים עוצמתיים ומרגשים לממש יעוד זה כמשהו שמופנם בתוכי והפך להיות טבוע בי.