אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: להרוג את הכעס

פיתוח אורך רוח, על פי המדריך ללוחם הרוח מאת מאסטר שנטידווה

בסדנה זו נלמד מפי נסיך הבודהיסטוות, מאסטר שנטידווה, כיצד להביא לשלמות את המעלה הרוחנית הנעלה של אורך רוח – היכולת שלא להתכעס במצבים קשים, לנוכח עוינות, וכאשר מתעוררים קשיים בדרך הרוחנית. פיתוח יכולת זו הוא גם בעל השפעה מבורכת הסביבה, ומביא בהדרגה לרגיעה בכל מעשי איבה בסביבת המתרגל. הקורס מבוסס על הספר Bodhisattvacharyaavatara, "המדריך ללוחם הרוח", של החכם הבודהיסטי הידוע מאסטר שנטידווה (שפירוש שמו מלאך השלום), הנחשב לאחד מענקי הרוח שבכל הזמנים, וספרו הוא מן הידועים ביותר בתרבות המהיינה הבודהיסטית, עם ביאורו של Master Prajnakaramati. הספר מונה שיטות אשר יושמו בהצלחה על ידי דורות רבים של מתרגלים.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

כפר גנים ג', פתח תקווה

ימי לימוד

רביעי: 19:30-22:00

מועד תחילת הלימוד

12/09/2018

מורים

אפי לנדאו

מספר טלפון:

0544452840

אודות המורה

אפי לנדאו, בן 65 בפברואר 2018. גר בפתח תקווה, בזוגיות עם חנה. אב ללי, בת 40, ולתום בן 30. סב לשלוש נכדות: נטע, תמר ושקד. תלמיד של לאמה דבורה מ-2009, מורה ומלמד בודהיזם משנת 2011. משנת 2014 מתרגל ולומד אצל לאמה דבורה את הלימוד המתקדם הטנטרי של הבודהיזם הטיבטי, במרכז הרוחני ערבה, במואה שליד צופר. מאמן אישי החל משנת 2004 , מלמד ומאמן אנשי עסקים ומנהלים בכירים איך לנהל את עצמם טוב יותר וביעילות גבוהה יותר בכל תחומי חייהם ולהיות מאושרים יותר ובהלימה גבוהה יותר עם ערכי הליבה של אהבה, נתינה, מוסר ואמון. פיתח מודל של עבודה עם ארגונים, שמספק כלים לשינוי ההוויה הארגונית שלהם, במרחב של שמחת חיים ואהבה. המודל נבדק ויושם בכמה חברות וארגונים גדולים וקטנים בארץ.

המורה מספר:

במשך 25 שנים הייתי עיתונאי, עורך בכיר ב"על המשמר" ו"חדשות" וכתב כלכלי בעיתון גלובס. בסוף שנת 2003, ביוזמתי וכחלק משינוי מנטלי מקיף שעברתי ועודני עובר, פרשתי מהעיתונות והקמתי עסק של אימון אישי. אני מתמקד בעיקר באימון אנשי עסקים ומנהלים בכירים ומשלב בו כלים פרקטיים ביותר שמקורם בפילוסופיית השקפת העולם הבודהיסטית. העסק עובד ומצליח על פי עקרונות הניהול הקארמי כפי שנלמדים על ידי לאמה דבורה ומורה הלב שלה, גשה מייקל רואץ'. בהשכלתי בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות. כאשר סיימתי את לימודי התואר השני בפסיכולוגיה קלינית, בחרתי לעסוק בעיתונות ולא בפסיכולוגיה. כעבור 20 שנים פרשתי מהעיתונות כאשר, בעקבות עבודה פנימית עמוקה נוכחתי לכך, שהייעוד שלי בחיים הוא לעזור לאנשים. לכן עברתי לעסוק באימון אישי, כאחד המאמנים הראשונים בארץ. התרגול הבודהיסטי על פי המסורת הטיבטית נותן לי כלים עוצמתיים ומרגשים לממש יעוד זה כמשהו שמופנם בתוכי והפך להיות טבוע בי.