אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 4: הוכחת חיי עתיד

שלב ראשון בלימודי Pramana, לוגיקה בודהיסטית.

קורס זה מבוסס על החיבור על התפיסה התקפה Pramana Varttika מאת מאסטר דהרמקירטי, אחד הכתבים המרכזיים ביותר בספרות המהיינה הבודהיסטית, עם הביאור של גילצב ג'ה "אור על הדרך לחופש", וכן עטרת המחשבה הנכונה על הביאור לתפיסה התקפה, מאת גשה וונגצ'וק . נלבן שאלות כגון: מהי תפיסה תקפה ומה איננו תפיסה תקפה, למי יש תפיסה תקפה וכיצד מתפתחת חמלה? מה טיבו של ידע כל? כיצד נוכל להיווכח באמיתותם של דברים החבויים מתפיסת חושינו, וכן נביא הוכחות להמשכיות התודעה לאחר המוות, והסבר מפורט של הגורמים להשארות בסמסרה או ליציאה ממנה. קורס זה מקנה לתלמיד כלים חשובים ביותר להבנה של הדהרמה, לברור ספקות, ולהעמקת הביטחון בדרך מדהימה זו להארה.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

רעננה

ימי לימוד

ראשון: 09:00-11:00

מועד תחילת הלימוד

04/09/2022

מורים

דנית דורון

דנית דורון-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0537263796

אודות המורה

בת 51 , מורה לאנגלית ויועצת חינוכית - תואר מ.א בייעוץ חינוכי אני נשואה לגיורא ואמא להילה ורועי, אנו גרים ברעננה ב 25 השנים האחרונות אני עובדת כמורה אנגלית, מחנכת ויועצת חינוכית בבתי ספר תיכון. אני לומדת, מתרגלת ומלמדת בודהיזם טיבטי ב-11 השנים האחרונות.

המורה מספר:

הלימוד שינה את חיי. ראשית, הוא תן לי מענה לשאלות רבות שהטרידו אותי במהלך השנים ולא מצאתי כיוון שהיה מספיק מעמיק וקונסיסטנטי במענה שהציע.
הלימוד בנוי בצורה מבריקה , כאשר הוא מחד מציע בצורה ישירה ובלתי מתפשרת את תפיסת העולם הבודהיסטית, ומאידך, הוא מדורג בעומק אליו נחשף התלמיד ובתרגול שהוא מציע לתלמיד לקחת על עצמו.
הלימוד הוא מחד מציע את הפילוסופיה העמוקה ביותר, הנוגעת בשאלות הקיומיות המורכבות ביותר, ויחד עם זאת הוא מוגש באופן שמאפשר ליישם אותו ישירות לחיינו.
כמו כן, הלימוד מכוון ללוגיקה, להתנסות וחוויה אישית כבסיס לגילוי התשובות, ואלו חדרו ללבי במהירה.
ומעבר לכל, הלימוד מוגש ונערך על ידי מורה מופלאה, שעשתה את הדרך בעצמה ומגישה לנו אותו בשפה העברית, שברמה האישית, חודרת ישירות ללבי.
כל אלה משכו אותי אל הלימוד כבר מהרגע הראשון.
מאז שהתחלתי ללמוד חיי משתנים, לא במובן שהכל מושלם בהם כעת, אלא שאיני אבודה יותר אל מול מה שהם מציעים בפני. ותחושת ביטחון זו אינה מגיעה מאינטליגנציה או עבודה קשה, אלא מתרגול תפיסת העולם שתמיד עובדת, גם היא היא קשה ליישום וההישגים בה אינם מידיים.
איני רואה את חיי ללא הלימוד, ללא התרגול.
ההוראה היא החלק המשמעותי ביותר בתרגול שלי. אני רואה בתלמידים כמי שאפשרים לי לשהות במחיצת הלימוד, להצטרך לעבד אותו ולהבין אותו יותר כך שאוכל להעביר אותו הלאה, ולחשיבות אלה אין שיעור.
כך שאני מקווה שתמיד אתבקש ללמד, וכמה שיותר. זה מחזק את דרכי ונותן משמעות יתרה לתרגול , ומכך לעשייתי בחיי.