אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: לו ג'ונג – אימון התודעה 3

עבדות וחרות "שחרור מארבע אחיזותבמסורת הסאקייה של טיבט העתיקה.

הרבה פעמים אנו שומעים ממורים בודהיסטיים על הצורך להשתחרר מאחיזה בדברים כדי להיות חופשיים ומאושרים. אך למה בדיוק הכוונה? מהו החופש הזה שאנו אמורים לשאוף אליו, וכיצד נשיגו?• האם פירושו להיות אדיש לכל מה שקורה בחיינו? האומנם זו מהותו של האושר שהבודהה לימד?
• האם זה אומר שאסור לי ליהנות מהדברים הטובים בחיי? האם עלי לקבל בשוויון נפש כל אסון?
• למה בדיוק הכוונה במילים "אחיזה" ו"שחרור אחיזה"?
• האמנם איננו חופשיים? ואם כך, מהו שכובל אותנו, וכיצד להשתחרר מכבלים אלו?

בסדנה זו נלמד נושאים חשובים אלו, ונתחקה אחר מהותו העמוקה של החופש, ועל הדרך להשיגו.

הלימוד מתבסס בידע שהועבר אלינו על ידי שושלת הסאקייה, ששורשיה בטיבט של המאה ה-12, ואשר נשמרה עד ימינו. המסורת מספרת שהטקסט שחרור מארבע אחיזות נמסר ישירות לסָה-צֶ'ן קוּנְגָה נִינְגפּו על ידי הישות המוארת מנג'ושרי, ואנו נלמד טקסט זה בליווי הביאור של בנו של סָה-צֶ'ן, החכם המהולל דְרַקְפָּה גְיֶילְצֶן – שניים מבין חמשת "האבות הגדולים" של שושלת נפלאה זו.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

רמת אביב החדשה, תל אביב

ימי לימוד

שני: 19:30-21:30

מועד תחילת הלימוד

04/06/2018

מורים

אורית זיו

מספר טלפון:

0544641556

אודות המורה

אני יכולה לומר שהדהרמה שהעבירה לנו הלאמה האהובה, פשוט הצילה את חיי. זה נשמע בומבסטי, אבל זו האמת .

המורה מספר:

התחלתי ללמוד בערך לפני שמונה שנים. באותו זמן הלאמה התכוננה לריטריט שלוש השנים ולא זכיתי להכיר אותה. המשכתי ללמוד בהתמדה רבה והקשר עם הלאמה היקרה נולד, אף שהייתה רחוקה ממני אלפי מילין. אני יכולה לסכם ולומר שהדהרמה שהעבירה לנו הלאמה האהובה, פשוט הצילה את חיי. זה נשמע בומבסטי, אבל זו האמת . הפכתי מאדם עם קשיים רגשיים ומנטאליים, מאדם ציני, ביקורתי ועצוב, עם מערכות יחסים בעייתיות, במשפחה בפרט ובסביבה בכלל, לאדם יותר נינוח . "תיקנתי" את רוב מערכות היחסים, הפכתי יותר סבלנית וסובלנית, פחות ביקורתית ויותר נעימה לעצמי ולסביבה. עוד ארוכה הדרך, אך היא צופנת בחובה המון מתיקות ואהבה.