אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 5: כיצד עובדת קארמה

שלב ראשון בלימודי ה-Abhidharma, החוכמה הגבוהה.

מטרתם של האימון והלימודים הבודהיסטיים הינה להשיג כל אושר ולהכחיד כל סבל. לפי הבודהיזם, חוקי הקארמה מוֹשלים בכל אירועי חיינו, וארועים אלה מושפעים מהקארמה שאנו נושאים איתנו מהעבר. ולחילופין, חוויות חיינו הנוכחיות מייצרות קארמה, אשר תשפיע עלינו בעתיד. לכן חיוני להבין לעומק את המנגנון של קארמה, כדי להצליח בדרך. רכישת הבנה זו מאפשרת שליטה טובה יותר במעשינו, להפחית את הנגעים המנטליים שלנו (כעס,שנאה, קנאה וכו') ועל ידי כך למנוע סבל ולסלול את דרכנו לאושר עילאי, עבורנו ועבור אחרים. הקורס מבוסס על פרק 4 בספרו של מאסטר ווסובנדו (350 לספירה), "אוצר החכמה הגבוהה" (אבידהרמה קושה), מלווה בפרשנותו של הדאלאי-לאמה הראשון, Gyalwa Gendun Drup "הארת הדרך לחופש".

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

רמת השרון

ימי לימוד

שישי: 11:00-13:00

מועד תחילת הלימוד

03/09/2018

מורים

שי קוטנר

שי קוטנר - מורה לדהרמה - בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0525599388

אודות המורה

תלמיד במסגרת  קלסיקה בודהיסטית בישראל משנת 2008, ותלמיד טנטרה במואה עם לאמה דבורה. אני תלמיד של לאמה דבורה הלה המופלאה קרוב ל-10 שנים. את הלימוד קיבלתי לרוב בקבוצה אותה לימדה דורית גולדמן, תלמידה ותיקה ומורה מופלאה בעצמה. היתה לי גם הזכות ללמוד ישירות מלאמה דבורה הלה כשלימדה בבית הצנחן ברמת גן, בסופי שבוע ובזמנים שהגיע לארץ לתת את הלימוד לפני שיצאה לריטריט הארוך באריזונה. במקצועי אני עורך דין, עצמאי ופעיל בתחום המסחרי והבינלאומי. הקמתי לפני שנים רבות משרד באמסטרדם ואני מחלק את זמני בין המשרד בארץ ובחו״ל. אני נשוי ואב לבן ובת בני 23 ו21. בתחילת הדרך לא הבנתי איך לימוד דהרמה ומקצוע כל כך יחודי מתישבים. אלא שעם הדרך באות התובנות, ולאט הבנתי שאין סתירה, אלה שלמות והרמוניה. בעבודה ובכל מקום בחיים. העקרונות של חמלה, לב פתוח, אהבה לכל, שמירה על מוסר ותרגול החכמה יש בהם ברכה גדולה. יש להם מקום בבית עם המשפחה, בעבודה עם לקוחות , קולגות ועובדים, ובכל מגע עם העולם. חיי השתנו ללא הכר, והופכים מיום ליום הרמוניים, קלים, נעימים ומלאי השראה.  

המורה מספר:

הלימוד שינה את חיי. מאיש עסקים ציני שרוב עינינו רווח כספי, מוניטין ושאר חלומות ארציים, ממי שהיה בטוח שהפתרונות באים מחוץ לי,  למדתי להבין שהדרך אל החופש האמיתי,  אל מה שמכונה אושר ושמחה בקיום, עוברת דרך התמרה של התודעה שלי: הבנה נכונה של המציאות כפי שהבודהיזם הטיבטי מלמד אותנו. פיתוח המודעות, הבנה שבאה מלימוד עמוק ותרגול יומי של הדרך לימדו אותי לקחת אחריות מלאה על כל מה שקורה לי ונתנו לי כלים, בפעם הראשונה באופן נכון ואמיתי, לשלוט  על חיי. הפכתי לאדם שליו יותר, קיבלתי משמעות לחיי, הסביבה בה אני חי הפכה נעימה יותר, וההתמודדות עם קשיים הפכה לשיעורים מופלאים.   אני נשאל הרבה על השילוב בין הלימוד וחיי היום יום, ובעיקר המקצועיים. אחרי לא מעט ניסויים וטעיות, למדתי שלא רק שאין סתירה בין הדברים, אלא שהחיים נהיים קלים ופשוטים יותר. העומק של החכמה והתרגול לא עומדים בסתירה אלא לקבעונות ותפיסות חיים שגורות שמעולם לא שירתו אותי בדרך ולא קירבו אותי אלא אל אשליה של קיום טוב ומציאות לא קלה של סבל. ויש דרך לצאת מן הסבל.