אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 2: יהלומי ההארה

שלב ראשון בלימודי ה-Prajnaparamita, שלמות החכמה.

קורס זה עובר על לקט נבחר מתוך הטקסט Abhisamaya Alamkara , "עטרת התובנות", שנכתב על ידי Master Asanga מפי Maitreya במאה הרביעית לספירה, וכן ביאורם של Master Haribhadra ושל Kedrup Tenpa Dargye, חקר שלמות החכמה. הקורס מקנה ללומד בהירות בהבנת הדרך הבודהיסטית להארה תוך שהוא מגדיר במדויק את שלושת היהלומים, מיקלט בודהיסטי והנמקתו, בודהיצ'יטה ונירוונה על צורותיהן השונות, וכן עוסק בלוגיקה בודהיסטית המובילה להבנה של ריקות, וב- Maitreya עצמו. נושאים אלו נלמדים בהסתמך על פרשן טיבטי, לאמה שחי במאה ה-16 לספירה, ובמדת האפשר גם מדיטציות ומקראות ממקורות אחרים מן הקלאסיקה הבודהיסטית.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

 

עִיר

רמת השופט

ימי לימוד

חמישי: 09:00-11:30

מועד תחילת הלימוד

04/07/2019

מורים

קדרין לובסנג

מספר טלפון:

0507481498

אודות המורה

שמי  לובסנג קדרין, תלמידה של לאמה דבורה הלה החל מ 2009, ונזירה משנת 2015. אימא לשלושה ועובדת בטיפול באמצעות אומנות בקהילה לנגמלים מסמים ואלכוהול.

המורה מספר:

הבנתי שאין מה לחפש מחוץ ללימוד ולתרגול ורציתי לפנות את עצמי ולהתמקד ולהתמסר לתרגול. הבנתי שהאושר לא נמצא בדברים החיצוניים כמו זוגיות, טיולים לחו"ל וכדומה ובעקבות זאת לקחתי את נדרי הנזירות. הלימוד הפך מאד אינטגרלי בחיים שלי, מצאתי שם את התשובות הנכונות ביותר עבורי בכל תחום ותחום בחיי לרבות משפחה, עבודה וכדומה.