אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: לו ג'ונג – אימון התודעה 3

עבדות וחרות "שחרור מארבע אחיזותבמסורת הסאקייה של טיבט העתיקה.

הרבה פעמים אנו שומעים ממורים בודהיסטיים על הצורך להשתחרר מאחיזה בדברים כדי להיות חופשיים ומאושרים. אך למה בדיוק הכוונה? מהו החופש הזה שאנו אמורים לשאוף אליו, וכיצד נשיגו?• האם פירושו להיות אדיש לכל מה שקורה בחיינו? האומנם זו מהותו של האושר שהבודהה לימד?
• האם זה אומר שאסור לי ליהנות מהדברים הטובים בחיי? האם עלי לקבל בשוויון נפש כל אסון?
• למה בדיוק הכוונה במילים "אחיזה" ו"שחרור אחיזה"?
• האמנם איננו חופשיים? ואם כך, מהו שכובל אותנו, וכיצד להשתחרר מכבלים אלו?

בסדנה זו נלמד נושאים חשובים אלו, ונתחקה אחר מהותו העמוקה של החופש, ועל הדרך להשיגו.

הלימוד מתבסס בידע שהועבר אלינו על ידי שושלת הסאקייה, ששורשיה בטיבט של המאה ה-12, ואשר נשמרה עד ימינו. המסורת מספרת שהטקסט שחרור מארבע אחיזות נמסר ישירות לסָה-צֶ'ן קוּנְגָה נִינְגפּו על ידי הישות המוארת מנג'ושרי, ואנו נלמד טקסט זה בליווי הביאור של בנו של סָה-צֶ'ן, החכם המהולל דְרַקְפָּה גְיֶילְצֶן – שניים מבין חמשת "האבות הגדולים" של שושלת נפלאה זו.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

רמת השופט (לימוד פרונטלי)

ימי לימוד

חמישי: 12:00-14:30

מועד תחילת הלימוד

28/04/2022

מורים

לובסנג קדרין

מספר טלפון:

0507481498

אודות המורה

שמי  לובסנג קדרין, תלמידה של לאמה דבורה הלה החל מ 2009, ונזירה משנת 2015. אימא לשלושה ועובדת בטיפול באמצעות אומנות בקהילה לנגמלים מסמים ואלכוהול.

המורה מספר:

הבנתי שאין מה לחפש מחוץ ללימוד ולתרגול ורציתי לפנות את עצמי ולהתמקד ולהתמסר לתרגול. הבנתי שהאושר לא נמצא בדברים החיצוניים כמו זוגיות, טיולים לחו"ל וכדומה ובעקבות זאת לקחתי את נדרי הנזירות. הלימוד הפך מאד אינטגרלי בחיים שלי, מצאתי שם את התשובות הנכונות ביותר עבורי בכל תחום ותחום בחיי לרבות משפחה, עבודה וכדומה.