אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 9: חיי המוסר

שלב ראשון בלימודי ה-Vinaya, אתיקה בודהיסטית.

קורס זה מהווה מבוא לאתיקה הבודהיסטית, והקשר ההדוק שבינה לבין הצלחת האימון המדיטטיבי והשגת חוויה ישירה של המציאות האולטימטיבית. הקורס מתבסס על ה-Vinaya Sutra המפורסמת, מאת מסטר Gunaprabha (מ-500 לספירה) ועל ביאורים מאת גדולי ההוגים הבודהיסטיים: "התמצית של אוקיינוס הוינאיה", מאת ג'ה צונקפה, "פנינה שממלאת כל משאלה", מאת צ'וני דרקפה שדרופ ו"יוצר היום", מאת מאסטר נגולצ'ו דהרמה בהדרה. כמו כן כלול בקורס חלק מן היצירה הידועה "תקציר השלבים של הדרך" מאת ג'ה צונגקפה.

נושאים הכלולים בקורס: שלושת האימונים; נדרים ליום אחד; נדרים לכל החיים; נדרי החופש האינדיווידואליים; סקירה של נדרי הנזירים; תמצית הנדרים; הטבע הבסיסי של נדרים; הסיבות לחיות חיים מוסריים; הסיבות לקחת נדרים; מדוע שמירת נדרים היא המפתח למדיטציה ולתפישה ישירה של ריקות; איך לשמור על נדרים מפני נזק; באיזה אופן מאבדים נדרים; הקארמה הספציפית אשר מבשילה מכל אחד מעשרת המעשים הרעים; איך למצוא מורה; המאפיינים של מורה מיומן; לקיחת מקלט; ארבעת הכוחות של טיהור קארמי; ארבע האמיתות; ששת השלמויות.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

רחובות

ימי לימוד

שני: 19:00-21:00

מועד תחילת הלימוד

15/04/2019

מורים

עופרה בן ציון

מספר טלפון:

אודות המורה

גרה בשמחה בנס ציונה, נשואה, אימא וסבתא. כיום גמלאית. בעברי רואת חשבון ויועצת עסקית, מנהלת כספים ודירקטורית. פעילה בעמותה שהקמתי "נושמים לרווחה" שחבריה מתנדבים בתרגול מדיטציה עם מטופלים, צוות רפואי ומלווים בבתי חולים. מלמדת עם חברתי נטליה קבוצה מקסימה ברחובות.

המורה מספר:

הגעתי ללימודי הדהרמה בעקבות קורס " להב היהלום" לעסקים, לפני כ10 שנים. הלימוד תורם לי לרוגע ומיקוד אורך רוח ונדיבות שמגבירים את אושרי. וכן לשיפור יחסיי עם משפחה וחברים. הלימוד עזר לי מאד כשחליתי בסרטן והתמודדתי עם טיפולים וכאבים. מורתי לאמה דבורה הלה והקהילה המגובשת והתומכת עזרו לי בתקופה קשה זו בצורה בלתי רגילה.

נטליה סטרוסלסקי

מספר טלפון:

0546375766

אודות המורה

נשואה, אימא וסבתא. כיום עוסקת רק בפעילויות דהרמיות, מתנדבת בעמותה "שיטה וחוכמה"  בתחומים שונים ובעזרה לזולת. מורה ליוגה, בוגרת מיל"י. בעבר מורה לאנגלית במכון וויצמן למדע, וגם מטפלת הוליסטית השיטות שונות כמו EFT ועוד... תלמידה של לאמה דבורה הלה מ2011, לומדת עם הלאמה היקרה במסלול המתקדם במואה. המפגש עם הדהרמה שינה את חיי, הכניס משמעות עמוקה, פתח את לבי, נתן לי השקפת העולם שמחזירה לי את הכוח : נותנת לי את הכלים לייצר את המציאות שלי במקום להיות קורבן של נסיבות.  דהרמה מהווה מקלט רוחני אמיתי בשבילי.

המורה מספר:

דהרמה מביאה אור, עומק ומשמעות לחיי שלא ידעתי קודם.