אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 4: הוכחת חיי עתיד

שלב ראשון בלימודי Pramana, לוגיקה בודהיסטית.

קורס זה מבוסס על החיבור על התפיסה התקפה Pramana Varttika מאת מאסטר דהרמקירטי, אחד הכתבים המרכזיים ביותר בספרות המהיינה הבודהיסטית, עם הביאור של גילצב ג'ה "אור על הדרך לחופש", וכן עטרת המחשבה הנכונה על הביאור לתפיסה התקפה, מאת גשה וונגצ'וק . נלבן שאלות כגון: מהי תפיסה תקפה ומה איננו תפיסה תקפה, למי יש תפיסה תקפה וכיצד מתפתחת חמלה? מה טיבו של ידע כל? כיצד נוכל להיווכח באמיתותם של דברים החבויים מתפיסת חושינו, וכן נביא הוכחות להמשכיות התודעה לאחר המוות, והסבר מפורט של הגורמים להשארות בסמסרה או ליציאה ממנה. קורס זה מקנה לתלמיד כלים חשובים ביותר להבנה של הדהרמה, לברור ספקות, ולהעמקת הביטחון בדרך מדהימה זו להארה.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

רחובות

ימי לימוד

שני: 19:00-21:00

מועד תחילת הלימוד

17/12/2018

מורים

עופרה בן ציון

מספר טלפון:

אודות המורה

גרה בשמחה בנס ציונה, נשואה, אימא וסבתא. כיום גמלאית. בעברי רואת חשבון ויועצת עסקית, מנהלת כספים ודירקטורית. פעילה בעמותה שהקמתי "נושמים לרווחה" שחבריה מתנדבים בתרגול מדיטציה עם מטופלים, צוות רפואי ומלווים בבתי חולים. מלמדת עם חברתי נטליה קבוצה מקסימה ברחובות.

המורה מספר:

הגעתי ללימודי הדהרמה בעקבות קורס " להב היהלום" לעסקים, לפני כ10 שנים. הלימוד תורם לי לרוגע ומיקוד אורך רוח ונדיבות שמגבירים את אושרי. וכן לשיפור יחסיי עם משפחה וחברים. הלימוד עזר לי מאד כשחליתי בסרטן והתמודדתי עם טיפולים וכאבים. מורתי לאמה דבורה הלה והקהילה המגובשת והתומכת עזרו לי בתקופה קשה זו בצורה בלתי רגילה.

נטליה סטרוסלסקי

מספר טלפון:

0546375766

אודות המורה

נשואה, אימא וסבתא. כיום עוסקת רק בפעילויות דהרמיות, מתנדבת בעמותה "שיטה וחוכמה"  בתחומים שונים ובעזרה לזולת. מורה ליוגה, בוגרת מיל"י. בעבר מורה לאנגלית במכון וויצמן למדע, וגם מטפלת הוליסטית השיטות שונות כמו EFT ועוד... תלמידה של לאמה דבורה הלה מ2011, לומדת עם הלאמה היקרה במסלול המתקדם במואה. המפגש עם הדהרמה שינה את חיי, הכניס משמעות עמוקה, פתח את לבי, נתן לי השקפת העולם שמחזירה לי את הכוח : נותנת לי את הכלים לייצר את המציאות שלי במקום להיות קורבן של נסיבות.  דהרמה מהווה מקלט רוחני אמיתי בשבילי.

המורה מספר:

דהרמה מביאה אור, עומק ומשמעות לחיי שלא ידעתי קודם.