אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 5: כיצד עובדת קארמה

שלב ראשון בלימודי ה-Abhidharma, החוכמה הגבוהה.

מטרתם של האימון והלימודים הבודהיסטיים הינה להשיג כל אושר ולהכחיד כל סבל. לפי הבודהיזם, חוקי הקארמה מוֹשלים בכל אירועי חיינו, וארועים אלה מושפעים מהקארמה שאנו נושאים איתנו מהעבר. ולחילופין, חוויות חיינו הנוכחיות מייצרות קארמה, אשר תשפיע עלינו בעתיד. לכן חיוני להבין לעומק את המנגנון של קארמה, כדי להצליח בדרך. רכישת הבנה זו מאפשרת שליטה טובה יותר במעשינו, להפחית את הנגעים המנטליים שלנו (כעס,שנאה, קנאה וכו') ועל ידי כך למנוע סבל ולסלול את דרכנו לאושר עילאי, עבורנו ועבור אחרים. הקורס מבוסס על פרק 4 בספרו של מאסטר ווסובנדו (350 לספירה), "אוצר החכמה הגבוהה" (אבידהרמה קושה), מלווה בפרשנותו של הדאלאי-לאמה הראשון, Gyalwa Gendun Drup "הארת הדרך לחופש".

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

שוהם

ימי לימוד

שישי: 08:15-10:30

מועד תחילת הלימוד

08/06/2018

מורים

אלון ליבוביץ

מספר טלפון:

0544444923

אודות המורה

ד"ר אלון לייבוביץ', מומחה ברפואת משפחה, השלים תואר ברפואה (MD) ותואר שני במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת תל אביב. אלון צבר ניסיון עשיר בכ-20 שנות פעילות בתעשיית הביו-רפואה, בתפקידי ניהול בכירים – מנכ"ל, מנהל רפואי, ומנהל ניסויים קליניים בחברות הזנק.

המורה מספר:

התחלתי ללמוד דהרמה אצל מורתי, לאמה דבורה, בשנת 2010, ובשנים האחרונות פניתי לעסוק ברפואת המשפחה, עיסוק שמהווה חלק מדרכי הרוחנית, שהושפעה עמוקות מהלימוד והתרגול של הדהרמה.