אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 2: יהלומי ההארה

שלב ראשון בלימודי ה-Prajnaparamita, שלמות החכמה.

קורס זה עובר על לקט נבחר מתוך הטקסט Abhisamaya Alamkara , "עטרת התובנות", שנכתב על ידי Master Asanga מפי Maitreya במאה הרביעית לספירה, וכן ביאורם של Master Haribhadra ושל Kedrup Tenpa Dargye, חקר שלמות החכמה. הקורס מקנה ללומד בהירות בהבנת הדרך הבודהיסטית להארה תוך שהוא מגדיר במדויק את שלושת היהלומים, מיקלט בודהיסטי והנמקתו, בודהיצ'יטה ונירוונה על צורותיהן השונות, וכן עוסק בלוגיקה בודהיסטית המובילה להבנה של ריקות, וב- Maitreya עצמו. נושאים אלו נלמדים בהסתמך על פרשן טיבטי, לאמה שחי במאה ה-16 לספירה, ובמדת האפשר גם מדיטציות ומקראות ממקורות אחרים מן הקלאסיקה הבודהיסטית.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

 

עִיר

שלושת היהלומים, תל אביב

ימי לימוד

שני: 19:00-22:00

מועד תחילת הלימוד

03/06/2019

מורים

יורם כהן

יורם כהן-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0543972559

אודות המורה

בן 57, נשוי + 2. תואר MBA  מאוניברסיטת ניו-יורק (NYU) במימון ומסחר בינלאומי. תלמיד של לאמה דבורה-הלה וגשה מייקל רואץ'. לומד ומתרגל בודהיזם משנת 2008. עוסק במסחר ביהלומים. ללמד ולהעביר את הדהרמה לאחרים, מהווה את הסיבה הקארמית שאני עצמי אמשיך לתרגל ולקבל לימוד מהמורים שלי וכמו כן מייצר את החיבור הישיר עם שושלת המורים שלי.  

המורה מספר:

הלימוד והתרגול שינו את תפישת עולמי במובן הזה שדברים לא מתרחשים בעולמי במקרה; האחריות המלאה היא שלי, ומכאן גם האפשרות לשליטה מלאה בחיים שלי.

מור שמגר

מספר טלפון:

0522765926

אודות המורה

מור שמגר, סמנכ"ל פיתוח עסקי של קבוצת חברות בתחום המתכת. חברת נשיאות התאחדות התעשיינים, יו"ר פורום נשים ואמינה שיש לנו אחריות לעשות למען אחרים. התחלתי את לימודי בשנת 2011 בסדנה ייחודית שנקראת להרוג את הכעס. מאז  ארחתי בביתי קבוצת לימוד, חברה בצוות הקמת המרכז הרוחני העירוני שלושת היהלומים. אימא לשניים, בת 26 ובן 21.    

המורה מספר:

הלימוד שינה את חיי. לחלוטין. בעיקר אני רואה את זה בעבודה. היום אני מחפשת את הדרך שלי הייחודית בין לחיות בעולם העסקי ובין העולם הפנימי הרך והפגיע יותר. יחסי עם הורי ואחותי השתפרו ללא היכר ואפילו עם ילדי, אחרי מהמורות לא קטנות, יש רגיעה ויותר הרמוניה.