אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 5: כיצד עובדת קארמה

שלב ראשון בלימודי ה-Abhidharma, החוכמה הגבוהה.

מטרתם של האימון והלימודים הבודהיסטיים הינה להשיג כל אושר ולהכחיד כל סבל. לפי הבודהיזם, חוקי הקארמה מוֹשלים בכל אירועי חיינו, וארועים אלה מושפעים מהקארמה שאנו נושאים איתנו מהעבר. ולחילופין, חוויות חיינו הנוכחיות מייצרות קארמה, אשר תשפיע עלינו בעתיד. לכן חיוני להבין לעומק את המנגנון של קארמה, כדי להצליח בדרך. רכישת הבנה זו מאפשרת שליטה טובה יותר במעשינו, להפחית את הנגעים המנטליים שלנו (כעס,שנאה, קנאה וכו') ועל ידי כך למנוע סבל ולסלול את דרכנו לאושר עילאי, עבורנו ועבור אחרים. הקורס מבוסס על פרק 4 בספרו של מאסטר ווסובנדו (350 לספירה), "אוצר החכמה הגבוהה" (אבידהרמה קושה), מלווה בפרשנותו של הדאלאי-לאמה הראשון, Gyalwa Gendun Drup "הארת הדרך לחופש".

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

תל אביב

ימי לימוד

רביעי: 14:00-16:30

מועד תחילת הלימוד

23/09/2020

מורים

יורם כהן

יורם כהן-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0543972559

אודות המורה

בן 59, נשוי + 2. תואר MBA  מאוניברסיטת ניו-יורק (NYU) במימון ומסחר בינלאומי. תלמיד של לאמה דבורה-הלה וגשה מייקל רואץ'. לומד ומתרגל בודהיזם משנת 2008. עוסק במסחר ביהלומים. ללמד ולהעביר את הדהרמה לאחרים, מהווה את הסיבה הקארמית שאני עצמי אמשיך לתרגל ולקבל לימוד מהמורים שלי וכמו כן מייצר את החיבור הישיר עם שושלת המורים שלי.  

המורה מספר:

הלימוד והתרגול שינו את תפישת עולמי במובן הזה שדברים לא מתרחשים בעולמי במקרה; האחריות המלאה היא שלי, ומכאן גם האפשרות לשליטה מלאה בחיים שלי.