אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: להרוג את הכעס

פיתוח אורך רוח, על פי המדריך ללוחם הרוח מאת מאסטר שנטידווה

בסדנה זו נלמד מפי נסיך הבודהיסטוות, מאסטר שנטידווה, כיצד להביא לשלמות את המעלה הרוחנית הנעלה של אורך רוח – היכולת שלא להתכעס במצבים קשים, לנוכח עוינות, וכאשר מתעוררים קשיים בדרך הרוחנית. פיתוח יכולת זו הוא גם בעל השפעה מבורכת הסביבה, ומביא בהדרגה לרגיעה בכל מעשי איבה בסביבת המתרגל. הקורס מבוסס על הספר Bodhisattvacharyaavatara, "המדריך ללוחם הרוח", של החכם הבודהיסטי הידוע מאסטר שנטידווה (שפירוש שמו מלאך השלום), הנחשב לאחד מענקי הרוח שבכל הזמנים, וספרו הוא מן הידועים ביותר בתרבות המהיינה הבודהיסטית, עם ביאורו של Master Prajnakaramati. הספר מונה שיטות אשר יושמו בהצלחה על ידי דורות רבים של מתרגלים.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

צוקים

ימי לימוד

ראשון: 19:30-22:00

מועד תחילת הלימוד

16/06/2019

מורים

אסף בוקיש

מספר טלפון:

0523666260

אודות המורה

אסף בוקיש - נשוי להילה, אבא לעדן ודביר, גר בצוקים. התחלתי ללמוד את הלימוד של לאמה דבורה הלה היקרה בשנת 2008, יחד עם כניסתו של בנינו הבכור לרחם אמו. ומאז לומד בהתמדה. סיימתי את 33 הקורסים של לימודי ACI. כיום לומד במוע"ר את הלימודים המתקדמים מפיה רווי החוכמה של לאמה דבורה הלה. עברנו לגור בערבה, קרוב למרכז רוחני ערבה, ולקחנו חלק בהקמה של המרכז.

המורה מספר:

הבנת עקרונות הקארמה והריקות הכניסו הרבה היגיון ושקט לחיי. מאדם שמחפש אחר הצדק, הפכתי להיות אדם שמחפש אחר האמת. החשיבות של עזרה לזולת בעיני התחדדה, והרצון הכנה לחסל כל סבל באשר הוא גדל והתעצם. הביטחון העצמי שלי גדל, וכך גם היכולת שלי להקשיב לאחרים ולהיות עבורם.

ענת טיברגר בן חיים

מספר טלפון:

0543090412

אודות המורה

אני מתרגלת דהרמה מספר שנים בהדרכת מורתי הנפלאה לאמה דבורה הלה.  

המורה מספר:

הלימוד נתן ונותן לי כלים ליום יום, כאמא. אחד התרגולים המעצימים ביותר שקיבלתי זה להציב גבולות לבנות שלי ללא כעס או עצבים להתבונן בעיני החוכמה על מסענו המשותף וכשהחוכמה נכנסת הפחד עוזב ושמחה גדולה עוטפת. אני מרגישה שהחינוך שאני מעניקה להן רווי חוכמה וכלים עמוקים במילים פשוטות עבורן. את המחשבות הפנימיות שלי שרק אני שומעת, אותן למדתי לכוון, לרסן, לעדן ולהיות טובה בפנים, במקום שאף אחד לא יודע ולכן זה טוב אמיתי, שמשפיע עלי ועל כל סביבתי. פתיחת הלב ומשמעות עמוקה לחיים שכאן ועכשיו והחיים שמעבר, זה רק חלק קטן ממתנות הלימוד הבודהיסטי

הילה בוקיש

מספר טלפון:

054-6995623

אודות המורה

הילה בוקיש, נשואה לאסף ואימא לשני בנים. מתגוררת בצוקים ופעילה ומעורבת במרכז הרוחני בערבה. את המסע הרוחני התחלתי עוד בנערותי ואת הדהרמה התחלתי ללמוד בשנת 2008, עוד לפני שעברנו לערבה. את מסע החיפוש שלי התחלתי בגיל 16 ופגשתי הרבה רעיונות ודרכים. כשפגשתי בדהרמה לראשונה, ידעתי שפגשתי את האמת שמאגדת, מכילה ועוטפת בצורה הרמונית את כל מה שפגשתי לפני כן. אני עדיין בתחילת הדרך ולומדת ומפנימה את הרעיונות הבסיסיים של הדהרמה ומופתעת כל פעם מחדש מהעומק של הדברים ומהנכונות שלהם.

המורה מספר:

אני חושבת שהעיסוק בדהרמה הוא הדבר המשמעותי ביותר שקרה לי בחיים ואיני יכולה לראות משמעות בלי זה. אני מוקירה ומודה בכל ליבי למורתי היקרה על כל עשייתה ועל כל ליבה שהביאו את הדהרמה לארצנו הקטנטונת ולכל חברי לדרך שעוזרים לשמור על הדהרמה חיה ופועמת.

צביקה בן חיים

מספר טלפון:

0543090411

אודות המורה

צביקה בן חיים, נשוי לענת ואבא לשתי בנות. מתגורר בצוקים החל משנת 2016 ומעורב במרכז הרוחני בערבה. עורך דין במקצועו. פגשתי את הדהרמה לפני כ - 8 שנים ומאז משתדל לחקור בה, להעמיק בה ולשלבה בחיי היום יום.

המורה מספר:

לאמה דבורה, מורתי היקרה, הביאה ומביאה את הדהרמה לחיי ששינתה ושיפרה אותם לבלי הכר, הם מביאים אט אט ובקצב הנכון לפתיחת הלב כלפי האנשים והסביבה, יצירת הרמוניה בעולמי ובעולמם של הסובבים אותי ותחושה כי עליי לפעול כמיטב יכולתי לחיסול כל סבל בעולם ועל אני אסיר תודה.