אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 9: חיי המוסר

שלב ראשון בלימודי ה-Vinaya, אתיקה בודהיסטית.

קורס זה מהווה מבוא לאתיקה הבודהיסטית, והקשר ההדוק שבינה לבין הצלחת האימון המדיטטיבי והשגת חוויה ישירה של המציאות האולטימטיבית. הקורס מתבסס על ה-Vinaya Sutra המפורסמת, מאת מסטר Gunaprabha (מ-500 לספירה) ועל ביאורים מאת גדולי ההוגים הבודהיסטיים: "התמצית של אוקיינוס הוינאיה", מאת ג'ה צונקפה, "פנינה שממלאת כל משאלה", מאת צ'וני דרקפה שדרופ ו"יוצר היום", מאת מאסטר נגולצ'ו דהרמה בהדרה. כמו כן כלול בקורס חלק מן היצירה הידועה "תקציר השלבים של הדרך" מאת ג'ה צונגקפה.

נושאים הכלולים בקורס: שלושת האימונים; נדרים ליום אחד; נדרים לכל החיים; נדרי החופש האינדיווידואליים; סקירה של נדרי הנזירים; תמצית הנדרים; הטבע הבסיסי של נדרים; הסיבות לחיות חיים מוסריים; הסיבות לקחת נדרים; מדוע שמירת נדרים היא המפתח למדיטציה ולתפישה ישירה של ריקות; איך לשמור על נדרים מפני נזק; באיזה אופן מאבדים נדרים; הקארמה הספציפית אשר מבשילה מכל אחד מעשרת המעשים הרעים; איך למצוא מורה; המאפיינים של מורה מיומן; לקיחת מקלט; ארבעת הכוחות של טיהור קארמי; ארבע האמיתות; ששת השלמויות.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

צוקים (הקשבה להקלטות)

ימי לימוד

ראשון: 19:30-22:00

מועד תחילת הלימוד

03/04/2022

מורים

צביקה בן חיים

מספר טלפון:

0543090411

אודות המורה

צביקה בן חיים, נשוי לענת ואבא לשתי בנות. מתגורר בצוקים החל משנת 2016 ומעורב במרכז הרוחני בערבה. עורך דין במקצועו. פגשתי את הדהרמה לפני כ - 8 שנים ומאז משתדל לחקור בה, להעמיק בה ולשלבה בחיי היום יום.

המורה מספר:

לאמה דבורה, מורתי היקרה, הביאה ומביאה את הדהרמה לחיי ששינתה ושיפרה אותם לבלי הכר, הם מביאים אט אט ובקצב הנכון לפתיחת הלב כלפי האנשים והסביבה, יצירת הרמוניה בעולמי ובעולמם של הסובבים אותי ותחושה כי עליי לפעול כמיטב יכולתי לחיסול כל סבל בעולם ועל אני אסיר תודה.

תמר לנדמן

מספר טלפון:

054-6424775

אודות המורה

תלמידתה של לאמה דבורה הלה במשך למעלה מעשור לומדת מתרגלת ומלמדת בודהיזם, מדיטציה ויוגה. אדריכלית נוף בוגרת הטכניון, נשואה ואמא לשתי בנות.

המורה מספר:

הגעתי אל הלימוד מכיוון שחיפשתי ידע רוחני גבוה אשר מחובר אל חיי היום יום. כאמא לילדות צעירות אשר צריכה לשלב בין פרנסה בית ומשפחה הלימוד נתן לי כלים עוצמתיים להתמיר את נקודת המבט ולהפוך את האספקטים היום יומיים בחיי לתרגול מתמשך. בכל יום אני רואה איך התרגול הופך אותי לאדם טוב יותר, יכולת הנתינה שלי גדלה וכיצד חיי הופכים ליותר משמעותיים מכיוון שהנתינה הגדולה ביותר היא של הלימוד, רציתי להעביר אותו הלאה, ושמחתי על כך שנפתחה בערבה קבוצת לימוד עם מורים מתחלפים בה אני מלמדת. אני מלאת תודה למורתי היקרה על הלימוד ששם דגש על הדברים הבאמת חשובים בחיים - חמלה, מוסר ואהבה ללא תנאי