אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 10: המדריך ללוחם הרוח, חלק א'

שלב שלישי בלימודי ה-Madhyamika, דרך האמצע.

קורס זה מבוסס על ספרו הנודע של החכם הבודהיסטי הידוע מאסטר שנטידווה – "מדריך ללוחם הרוח", Bodhisattvacharyavatara. בקורס זה נעסוק באימונים המוקדמים הדרושים ללוחם הרוח השואף להביא את עצמו ואת שאר הברואים להארה המושלמת של הבודהה. נשמע על מעלותיה המדהימות של דרך חיים זו, שתחילתה בהבאת אושר וחכמה לחיינו, וסופה בעונג המושלם של הבודהה. נלמד כיצד להסיר מכשולים העלולים לצוץ בדרך, וכיצד לגרום לתנאים התומכים בדרך נפלאה זו, ועוד – כל זה מפי אחד מענקי הרוח הגדולים בעולם. עם ביאורו של גיילצב ג'ה "שער הכניסה לילדי המנצחים".

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

צוקים, צוקים

ימי לימוד

ראשון: 19:30-22:00

מועד תחילת הלימוד

21/05/2023

מורים

צביקה בן חיים

מספר טלפון:

0543090411

אודות המורה

צביקה בן חיים, נשוי לענת ואבא לשתי בנות. מתגורר בצוקים החל משנת 2016 ומעורב במרכז הרוחני בערבה. עורך דין במקצועו. פגשתי את הדהרמה לפני כ - 8 שנים ומאז משתדל לחקור בה, להעמיק בה ולשלבה בחיי היום יום.

המורה מספר:

לאמה דבורה, מורתי היקרה, הביאה ומביאה את הדהרמה לחיי ששינתה ושיפרה אותם לבלי הכר, הם מביאים אט אט ובקצב הנכון לפתיחת הלב כלפי האנשים והסביבה, יצירת הרמוניה בעולמי ובעולמם של הסובבים אותי ותחושה כי עליי לפעול כמיטב יכולתי לחיסול כל סבל בעולם ועל אני אסיר תודה.

תמר לנדמן

מספר טלפון:

054-6424775

אודות המורה

תלמידתה של לאמה דבורה הלה במשך למעלה מעשור לומדת מתרגלת ומלמדת בודהיזם, מדיטציה ויוגה. אדריכלית נוף בוגרת הטכניון, נשואה ואמא לשתי בנות.

המורה מספר:

הגעתי אל הלימוד מכיוון שחיפשתי ידע רוחני גבוה אשר מחובר אל חיי היום יום. כאמא לילדות צעירות אשר צריכה לשלב בין פרנסה בית ומשפחה הלימוד נתן לי כלים עוצמתיים להתמיר את נקודת המבט ולהפוך את האספקטים היום יומיים בחיי לתרגול מתמשך. בכל יום אני רואה איך התרגול הופך אותי לאדם טוב יותר, יכולת הנתינה שלי גדלה וכיצד חיי הופכים ליותר משמעותיים מכיוון שהנתינה הגדולה ביותר היא של הלימוד, רציתי להעביר אותו הלאה, ושמחתי על כך שנפתחה בערבה קבוצת לימוד עם מורים מתחלפים בה אני מלמדת. אני מלאת תודה למורתי היקרה על הלימוד ששם דגש על הדברים הבאמת חשובים בחיים - חמלה, מוסר ואהבה ללא תנאי