אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

סדנת מדיטציה: טונג לן, נתינה ולקיחה

פיתוח חמלה במסורת הלו ג'ונג

מדיטציית הטונג לן היא חלק ממסורת הלו-ג'ונג (התמרת התודעה) של הבודהיזם הטיבטי, ששרשיה במשנתו של הבודהה. מסורת זו נשמרה בסוד, והוחל ללמדה בפומבי בטיבט לפני כ-800 שנה. תרגול מדיטציית הטונג לן מפתח גישה חומלת ואוהבת לכול הבאים עמנו במגע, במיוחד אלו שעמם יש לנו קשיים. מדיטציה זו נפלאה כשיש מחלה, ומביאה אושר רב ללבנו. זוהי גם שיטה נפלאה לצבור חסד, ובעלת חשיבות מיוחדת בזמן המוות.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

צורן

ימי לימוד

שלישי: 19:00-21:30

מועד תחילת הלימוד

30/04/2019

מורים

חיים עמרם

מספר טלפון:

0544316215

אודות המורה

  מתרגל בודהיזם מ 2008 בהנחייתה של מורתו לאמה-דבורה הלה. לומד עם הלאמה את המסלול המתקדם במרכז הרוחני בערבה, ומלמד ביישוב צורן שבשרון. חיים פעיל במספר פרויקטים לקהילה במסגרת עמותת שיטה וחוכמה ובין השאר - תרגום של החוכמה הרוחנית לערבית. חיים עבד שנים רבות בתעשיית ההיי-טק, ועוסק כיום באימון  אישי ועסקי להתפתחות ומשמעות. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב, ותואר שני בלימודי מזרח אסיה.

המורה מספר:

לימוד ותרגול הבודהיזם הטיבטי מפי מורתי לאמה דבורה-הלה שינה את חיי, והעניק להם משמעות גדולה ועמוקה. מרגיש שאני בר מזל לטבול בחוכמת האמת – אהבה, חמלה ולקיחת אחריות מלאה על עולמנו הבאים מדרך אותנטית ארוכת ימים. הלימוד והתרגול מאפשרים לי להשתפר ולהביא יותר ויותר ברכה ומשמעות לאחרים בכל זירות החיים כמו זוגיות, משפחה, עבודה, קהילה. כך שכל מקום הופך להיות זירה להתפתחות, צמיחה ממשברים, תרגול של פתיחת הלב ואהבת אמת והרבה מעבר. ואין דרך יותר טובה להודות למורתי היקרה מאשר ללמד אותו לאחרים.