אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 16: עיקרי הבודהיזם, חלק א'

סקירה של הספרים הקלאסיים הגדולים של הבודהיזם – חלק א'.

קורס זה נותן סקירה רחבה של העקרונות החשובים בבודהיזם, כפי שאלה מוצגים בחמשת הקורסים הראשונים של ACI. הקורס כולל תאור של הדרכים העיקריות בבודהיזם, הסברים על מקלט בודהיסטי ורמות שונות של הארה, הסבר על ריקות, קארמה ובודהיצ'יטה, הדרכה למדיטציה ולפתרון בעיות במדיטציה, ביסוס לוגי לקיומן של ישויות מוארות וליכולתן לעזור לנו, הוכחות לוגיות להמשכיות התודעה לאחר המוות, והסבר על אופן פעולתה של קארמה – הסבר המאפשר לנו להשתמש בידע זה על מנת להביא את עצמנו וזולתנו לאושר מירבי.

קורסים 16, 17 ו-18 ממקדים את התלמיד בנקודות החשובות ביותר בלימוד, ועוזרים ליצור ממנו מסכת שלמה ומשמעותית, ישימה לתרגול. אנו ממליצים בחום להקשיב לחומרים המצורפים באתר אך יחד עם זאת על מנת לקבל קרדיט על קורסים אלו יש לקבלם באופן ישיר ממורה באחת מקבוצות הלימוד.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

צורן

ימי לימוד

רביעי: 19:00-21:30

מועד תחילת הלימוד

12/08/2020

מורים

חיים עמרם

מספר טלפון:

0544316215

אודות המורה

  מתרגל בודהיזם מ 2008 בהנחייתה של מורתו לאמה-דבורה הלה. לומד עם הלאמה את המסלול המתקדם במרכז הרוחני בערבה, ומלמד ביישוב צורן שבשרון. חיים פעיל במספר פרויקטים לקהילה במסגרת עמותת שיטה וחוכמה ובין השאר - תרגום של החוכמה הרוחנית לערבית. חיים עבד שנים רבות בתעשיית ההיי-טק, ועוסק כיום באימון  אישי ועסקי להתפתחות ומשמעות. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב, ותואר שני בלימודי מזרח אסיה.

המורה מספר:

לימוד ותרגול הבודהיזם הטיבטי מפי מורתי לאמה דבורה-הלה שינה את חיי, והעניק להם משמעות גדולה ועמוקה. מרגיש שאני בר מזל לטבול בחוכמת האמת – אהבה, חמלה ולקיחת אחריות מלאה על עולמנו הבאים מדרך אותנטית ארוכת ימים. הלימוד והתרגול מאפשרים לי להשתפר ולהביא יותר ויותר ברכה ומשמעות לאחרים בכל זירות החיים כמו זוגיות, משפחה, עבודה, קהילה. כך שכל מקום הופך להיות זירה להתפתחות, צמיחה ממשברים, תרגול של פתיחת הלב ואהבת אמת והרבה מעבר. ואין דרך יותר טובה להודות למורתי היקרה מאשר ללמד אותו לאחרים.