אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 3: מדיטציה על-פי המסורת הטיבטית

שלב שני בלימודי ה-Lam Rim, הדרך המדורגת להארה

קורס זה מבוסס ברובו על חיבורו הידוע של Master Kamalashila מן המאה השמינית לספירה, ועל ה- Lam Rim Chen Mo. הוא מפרט אספקטים שונים של מדיטציה מתוך כוונה להכין את התלמיד לתרגול רציני בריטריט אינדיבידואלי ובחיי יום-יום. נתאר צורות שונות של מדיטציה במסורת הטיבטית, אופן המדיטציה, בעיות נפוצות במדיטציה ופתרונן, והשלבים השונים שבדרך לפתח יכולת מדיטטיבית טובה, כפי שאלו תוארו על ידי Trijang Rinpoche, מורהו של הדלאי לאמה הנוכחי ושל Khen Rinpoche. כמו כן נתרגל נושאי מדיטציה במסורת ההכנה לטנטרה של ה-Lam Rim על פי Je Tsongkapa בחיבורו "מקור כל חסדי", עם ביאורו של פבונגקה רינפוצ'ה בספרו "הכנה לטנטרה".בנוסף כלולה מדיטציה ייחודית של Guru Yoga לצבירת חסד רב בליבנו, על פי התפילה הידועה "אלפי מלאכים", ואשר מרכיביה השונים נחשבים חיוניים להצלחה למי שבוחר בדרך המדיטציה להתפתחות רוחנית.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

צור יגאל

ימי לימוד

שלישי: 19:00-21:00

מועד תחילת הלימוד

12/05/2020

מורים

תמי כרמי

תמי כרמי-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0544276540

אודות המורה

אמא לשלושה , סבתא לנכדה.
תלמידה של לאמה דבורה מ 2005 , בוגרת מסלול לימודי ACI.
כיום לומדת במסלול המתקדם ,במרכז הרוחני בערבה ומלמדת קבוצה שבועית ,
פועלת לקידום השלום והשגת שיוויון ואחווה באזורנו ובעולם כולו.
תמי קוסמטיקאית ומורה ליוגה פעילה בשני התחומים.

המורה מספר:

הלימוד מעניק לי כלים להתנהל בחיי עם לקיחת אחריות אישית על המופיע בחיי והעמיק את רמות החמלה שלי .כל מה שאני עושה מקבל משמעות והבנה עמוקים.

נעמי סהר

נעמי סהר-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0522553897

אודות המורה

אני נשואה ואמא לחמישה ילדים וסבתא לחמישה נכדים. כל חיי הבוגרים הייתי מורה.  25 שנים ראשונות הייתי מורה למדעים  ועשרים שנים נוספות - מורה בתחומים רוחניים, כאשר 14  שנים אחרונות אני מלמדת רק את הלימוד  המוציא מסבל ומביא לאושר אולטימטיבי שהלאמה היקרה מלמדת.

המורה מספר:

לימוד זה אכן הוציא אותי מסבל וכל יום האושר גדל. אצלי זה לקח זמן ואורך רוח, התמדה ומוכנות לשינוי , ולאט לאט השינוי התחולל. הבודהיזם הטיבטי, כפי שהלאמה מעבירה אותו בצורה אוטנטית ומרתקת, זהו פאזל ענק וחכם , וככל שלומדים יותר- יותר חלקים נופלים למקום , וההבנה והשמחה גדלות. משנת 2004 אני מעבירה הלאה את הלימוד המדהים הזה ומציל החיים הזה. זאת העשיה המשמחת ביותר עבורי. ( כמובן לאחר הלימוד מפי הלאמה והתרגול של לימוד זה בהנחיית הלאמה). זכיתי שמורתי היא ישות מוארת שהלכה את כל הדרך ויכולה להורות את כל הדרך. לימוד זה אני מעבירה הלאה , בצורה המדויקת ביותר שאני יכולה.

נילי בלומנקרנץ

מספר טלפון:

0522548714

אודות המורה

נילי בלומנקרנץ, מתגוררת בכוכב יאיר, נשואה, אימא לשלוש בנות וסבתא לשלושה נכדים. אדריכלית נוף במקצועי. התחלתי ללמוד דהרמה בשנת 2008 בסנגהה של כוכב יאיר ואני מלמדת משנת 2015.

המורה מספר:

יישמתי את הלימוד בכל תחומי החיים שלי והוא שדרג את חיי. בנותיי אומרות עליי שנהייתי רגועה ב 180 מעלות מהמקום שבו הייתי. שחררתי אחיזה בדברים שבעבר הייתי נלחמת עליהם בזכות ההבנה של הדהרמה, קארמה וריקות. הייתי בנתק מוחלט מאח שלי ובזכות הלימוד יש בינינו כעת קשר מחודש אמיתי, אוהב וכנה.

דליה קרני

מספר טלפון:

0545291190

אודות המורה

המורה מספר:

הלימוד העניק לי כלים להתמודד עם ההבשלות הלא צפויות בעולמי. בזכות הלימוד אני לא כועסת, לא נעלבת, ומבינה כיצד לייצר את עולמי בצורה אופטימלית.