אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 2: יהלומי ההארה

שלב ראשון בלימודי ה-Prajnaparamita, שלמות החכמה.

קורס זה עובר על לקט נבחר מתוך הטקסט Abhisamaya Alamkara , "עטרת התובנות", שנכתב על ידי Master Asanga מפי Maitreya במאה הרביעית לספירה, וכן ביאורם של Master Haribhadra ושל Kedrup Tenpa Dargye, חקר שלמות החכמה. הקורס מקנה ללומד בהירות בהבנת הדרך הבודהיסטית להארה תוך שהוא מגדיר במדויק את שלושת היהלומים, מיקלט בודהיסטי והנמקתו, בודהיצ'יטה ונירוונה על צורותיהן השונות, וכן עוסק בלוגיקה בודהיסטית המובילה להבנה של ריקות, וב- Maitreya עצמו. נושאים אלו נלמדים בהסתמך על פרשן טיבטי, לאמה שחי במאה ה-16 לספירה, ובמדת האפשר גם מדיטציות ומקראות ממקורות אחרים מן הקלאסיקה הבודהיסטית.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

 

עִיר

קבוצת שילר

ימי לימוד

ראשון: 17:30-19:30

מועד תחילת הלימוד

05/05/2024

מורים

נטי שמיע

מספר טלפון:

0505737831

אודות המורה

בת 55 מתגוררת בקבוצת שילר (ליד רחובות) ואם לשתי בנות . מרצה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. תלמידה של לאמה דבורה. מ-2015 לומדת בלימוד הגבוה במרכז הרוחני מואה בערבה.

המורה מספר:

סקרנותי לגבי הלימוד החלה עוד כאשר קראתי שוב ושוב בילדותי את הספר: "צ'יפופו בטיבט" של הסופרת תמר בורנשטיין לזר, ובבגרותי כאשר נחשפתי לסודות ספר החיים והמתים הטיבטי- אשר הוביל אותי באופן ישיר לפגישה משנת חיים עם הלימוד של מורתי המופלאה לאמה דבורה הלה. לימוד רהוט, מותאם לשפתי, מלא חמלה וחכמה.