אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 3: מדיטציה על-פי המסורת הטיבטית

שלב שני בלימודי ה-Lam Rim, הדרך המדורגת להארה

קורס זה מבוסס ברובו על חיבורו הידוע של Master Kamalashila מן המאה השמינית לספירה, ועל ה- Lam Rim Chen Mo. הוא מפרט אספקטים שונים של מדיטציה מתוך כוונה להכין את התלמיד לתרגול רציני בריטריט אינדיבידואלי ובחיי יום-יום. נתאר צורות שונות של מדיטציה במסורת הטיבטית, אופן המדיטציה, בעיות נפוצות במדיטציה ופתרונן, והשלבים השונים שבדרך לפתח יכולת מדיטטיבית טובה, כפי שאלו תוארו על ידי Trijang Rinpoche, מורהו של הדלאי לאמה הנוכחי ושל Khen Rinpoche. כמו כן נתרגל נושאי מדיטציה במסורת ההכנה לטנטרה של ה-Lam Rim על פי Je Tsongkapa בחיבורו "מקור כל חסדי", עם ביאורו של פבונגקה רינפוצ'ה בספרו "הכנה לטנטרה".בנוסף כלולה מדיטציה ייחודית של Guru Yoga לצבירת חסד רב בליבנו, על פי התפילה הידועה "אלפי מלאכים", ואשר מרכיביה השונים נחשבים חיוניים להצלחה למי שבוחר בדרך המדיטציה להתפתחות רוחנית.

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

קבוצת שילר (לימוד פרונטלי)

ימי לימוד

שלישי: 18:30-20:30

מועד תחילת הלימוד

17/05/2022

מורים

נטי שמיע

מספר טלפון:

0505737831

אודות המורה

בת 55 מתגוררת בקבוצת שילר (ליד רחובות) ואם לשתי בנות . מרצה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. תלמידה של לאמה דבורה. מ-2015 לומדת בלימוד הגבוה במרכז הרוחני מואה בערבה.

המורה מספר:

סקרנותי לגבי הלימוד החלה עוד כאשר קראתי שוב ושוב בילדותי את הספר: "צ'יפופו בטיבט" של הסופרת תמר בורנשטיין לזר, ובבגרותי כאשר נחשפתי לסודות ספר החיים והמתים הטיבטי- אשר הוביל אותי באופן ישיר לפגישה משנת חיים עם הלימוד של מורתי המופלאה לאמה דבורה הלה. לימוד רהוט, מותאם לשפתי, מלא חמלה וחכמה.