אודות הקורס שקבוצה זו לומדת

קורס ACI מס' 5: כיצד עובדת קארמה

שלב ראשון בלימודי ה-Abhidharma, החוכמה הגבוהה.

מטרתם של האימון והלימודים הבודהיסטיים הינה להשיג כל אושר ולהכחיד כל סבל. לפי הבודהיזם, חוקי הקארמה מוֹשלים בכל אירועי חיינו, וארועים אלה מושפעים מהקארמה שאנו נושאים איתנו מהעבר. ולחילופין, חוויות חיינו הנוכחיות מייצרות קארמה, אשר תשפיע עלינו בעתיד. לכן חיוני להבין לעומק את המנגנון של קארמה, כדי להצליח בדרך. רכישת הבנה זו מאפשרת שליטה טובה יותר במעשינו, להפחית את הנגעים המנטליים שלנו (כעס,שנאה, קנאה וכו') ועל ידי כך למנוע סבל ולסלול את דרכנו לאושר עילאי, עבורנו ועבור אחרים. הקורס מבוסס על פרק 4 בספרו של מאסטר ווסובנדו (350 לספירה), "אוצר החכמה הגבוהה" (אבידהרמה קושה), מלווה בפרשנותו של הדאלאי-לאמה הראשון, Gyalwa Gendun Drup "הארת הדרך לחופש".

מבוסס על שיעוריו של גשה מייקל רואץ'
בתרגומה והגשתה במקור של לאמה דבורה-הלה

עִיר

צור יגאל

ימי לימוד

שלישי: 19:30-21:30

מועד תחילת הלימוד

26/06/2018

מורים

נילי בלומנקרנץ

מספר טלפון:

0522548714

אודות המורה

נילי בלומנקרנץ, מתגוררת בכוכב יאיר, נשואה, אימא לשלוש בנות וסבתא לשלושה נכדים. אדריכלית נוף במקצועי. התחלתי ללמוד דהרמה בשנת 2008 בסנגהה של כוכב יאיר ואני מלמדת משנת 2015.

המורה מספר:

יישמתי את הלימוד בכל תחומי החיים שלי והוא שדרג את חיי. בנותיי אומרות עליי שנהייתי רגועה ב 180 מעלות מהמקום שבו הייתי. שחררתי אחיזה בדברים שבעבר הייתי נלחמת עליהם בזכות ההבנה של הדהרמה, קארמה וריקות. הייתי בנתק מוחלט מאח שלי ובזכות הלימוד יש בינינו כעת קשר מחודש אמיתי, אוהב וכנה.

רינה הנגבי

רינה הנגבי-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0548117086

אודות המורה

המורה מספר:

הלימוד והתרגול  מחדדים את יכולת החשיבה והריכוז שלי. הם עזרו לי לפתח סבלנות ,שלווה עמוקה וחמלה למי שאני רואה שסובל. מתוך חמלה זאת אני מנסה לתמוך ולעזור לכמה שיותר יצורים חיים, דבר שיוצר משמעות ואושר בחיי.

תמי כרמי

תמי כרמי-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0544276540

אודות המורה

אמא לשלושה , סבתא לנכדה.
תלמידה של לאמה דבורה מ 2005 , בוגרת מסלול לימודי ACI.
כיום לומדת במסלול המתקדם ,במרכז הרוחני בערבה ומלמדת קבוצה שבועית ,
פועלת לקידום השלום והשגת שיוויון ואחווה באזורנו ובעולם כולו.
תמי קוסמטיקאית ומורה ליוגה פעילה בשני התחומים.

המורה מספר:

הלימוד מעניק לי כלים להתנהל בחיי עם לקיחת אחריות אישית על המופיע בחיי והעמיק את רמות החמלה שלי .כל מה שאני עושה מקבל משמעות והבנה עמוקים.

דליה קרני

מספר טלפון:

0545291190

אודות המורה

המורה מספר:

הלימוד העניק לי כלים להתמודד עם ההבשלות הלא צפויות בעולמי. בזכות הלימוד אני לא כועסת, לא נעלבת, ומבינה כיצד לייצר את עולמי בצורה אופטימלית.

נעמי סהר

נעמי סהר-מורה לדהרמה- בודהיזם טיבטי

מספר טלפון:

0522553897

אודות המורה

אני נשואה ואמא לחמישה ילדים וסבתא לחמישה נכדים. כל חיי הבוגרים הייתי מורה.  25 שנים ראשונות הייתי מורה למדעים  ועשרים שנים נוספות - מורה בתחומים רוחניים, כאשר 14  שנים אחרונות אני מלמדת רק את הלימוד  המוציא מסבל ומביא לאושר אולטימטיבי שהלאמה היקרה מלמדת.

המורה מספר:

לימוד זה אכן הוציא אותי מסבל וכל יום האושר גדל. אצלי זה לקח זמן ואורך רוח, התמדה ומוכנות לשינוי , ולאט לאט השינוי התחולל. הבודהיזם הטיבטי, כפי שהלאמה מעבירה אותו בצורה אוטנטית ומרתקת, זהו פאזל ענק וחכם , וככל שלומדים יותר- יותר חלקים נופלים למקום , וההבנה והשמחה גדלות. משנת 2004 אני מעבירה הלאה את הלימוד המדהים הזה ומציל החיים הזה. זאת העשיה המשמחת ביותר עבורי. ( כמובן לאחר הלימוד מפי הלאמה והתרגול של לימוד זה בהנחיית הלאמה). זכיתי שמורתי היא ישות מוארת שהלכה את כל הדרך ויכולה להורות את כל הדרך. לימוד זה אני מעבירה הלאה , בצורה המדויקת ביותר שאני יכולה.